Aktualności środowiska

 • PAŹ
  20

  Rezerwat Biosfery Puszcza Kampinoska

  Tereny Kampinoskiego Parku Narodowego wraz z jego otuliną w 2000 r. otrzymały tytuł Rezerwatu Biosfery Puszcza Kampinoska.

 • WRZ
  14

  Informacja o kontrolach szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

  Zmieniły się przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców Bielan, aby zgłosili posiadane szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

 • LUT
  14

  Dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych

  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłosił nabór wniosków o pomoc finansową z budżetu województwa mazowieckiego w roku 2023, w ramach “Mazowieckiego Instrumentu Aktywacji Działkowców – Mazowsze dla działkowców 2023” (MIAD 2023). Jest to inicjatywa mająca na celu zaspokojenie potrzeb rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) poprzez udzielanie przez Województwo Mazowieckie wsparcia finansowego dla jednostek samorządu terytorialnego (JST) z terenu województwa mazowieckiego, realizujących istotne dla społeczności danego ROD, zadania własne o charakterze bieżącym lub/i inwestycyjnym. Szczegóły na stronie: eko.um.warszawa.pl/dotacje

 • WRZ
  09

  Informacje w sprawie dodatku węglowego

  Szanowni Państwo, informujemy, że w sprawach związanych z dodatkiem węglowym, a także w kwestii innych dodatków wpierających gospodarstwa domowe przy zakupie paliw do źródeł ciepła w budynkach – należy zasięgać informacji pod numerem infolinii Ministerstwa Klimatu i Środowiska: +48 (22) 36 92 900, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 15:00.

 • SIE
  12

  Ogródek dla ptaków

  Naprzeciw kompleksu sportowego przy ul. J. Conrada powstał wypełniony po brzegi zielenią „ogródek dla ptaków”.

 • SIE
  02

  Bielańskie Drzewo Roku – II etap konkursu

  26 lipca 2022 r. w Urzędzie Dzielnicy Bielany odbyły się obrady jury konkursu fotograficznego Bielańskie Drzewo Roku.

 • CZE
  17

  Deklaracje o źródłach ogrzewania budynków - CEEB

  Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy.

 • CZE
  02

  Spotkanie informacyjno – konsultacyjne

  Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy zawiadamia, iż KRAMEKO sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Mazowieckiej 108, realizuje na zlecenie Lasów Miejskich – Warszawa umowę nr LMW/51/2022 z dnia 12 maja 2022 r. na sporządzenie Planu urządzenia lasu kompleksu leśnego „Las Bemowo”, na lata 2024 – 2033 wraz z opracowaniem fitosocjologicznym – stanowiącego część I przedmiotu zamówienia pn. Sporządzenie dokumentacji urządzeniowych dla dzielnic Bemowo i Wawer m. st. Warszawa. W dniu 13 czerwca 2022 r. o godz. 17:00, w sali nr 008 (sala sesji) siedziby Urzędu Dzielnicy Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 70, 01-381 Warszawa, odbędzie się spotkanie informacyjno – konsultacyjne, poprzedzające rozpoczęcie prac urządzeniowych, w którym udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby. Przedmiotem spotkania informacyjno-konsultacyjnego będzie przedstawienie zakresu zaplanowanych prac, terminów i uwarunkowań formalnych, a także metodyki ich wykonania i zatwierdzania.

 • MAJ
  31

  Wyniki IX edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”

  27 maja 2022 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zebrała się Komisja Konkursowa IX edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach” pod hasłem „Tworzymy Atmosferę – dbamy o czyste powietrze”, organizowanego przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy oraz Fundację Żyj z Pasją.

 • MAJ
  31

  Nieczynne punkty zbierania elektrośmieci ElektroEko

  Szanowni Państwo, informujemy, że ze względu na długi weekend przypadający po święcie Bożego Ciała, punkty zbierania elektrośmieci ElektroEko w dniu 18 czerwca br. będą nieczynne. Zachęcamy do odwiedzenia punktów we wszystkie pozostałe soboty czerwca. Więcej informacji i adresy punktów dostępne są na stronie warszawa19115.pl/-/elektrosmieci