Komunikaty i ogłoszenia

 • LIS
  15

  Konkurs „112 – ten numer ratuje życie”

  Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 • PAŹ
  27

  Uruchomienie syren alarmowych w dniu 29 października 2021 r.

  W dniu 29 października 2021 r. o godzinie 12.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe systemu alarmowania i ostrzegania ludności. W ramach testu poprawności działania systemu wyemitowany zostanienbspsygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę. Uruchomienie syren jest elementem zainicjowanej przez Koalicję Klimatyczną akcji „Alarm dla Klimatu”. Warszawa wraz z innymi miastami przyłącza się do tej inicjatywy, aby zwrócić uwagę na konieczność podjęcia stanowczych działań związanych z ochroną klimatu. Szczegółowe informacje:nbsphttps://um.warszawa.pl/-/w-stolicy-zawyja-syreny-warszawa-wlacza-sie-w-akcje-%E2%80%9Ealarm-dla-klimatu

 • SIE
  09

  Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa na terenie Warszawy

  Celem kwalifikacji jest ocena stanu zdrowia, ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i wydanie dokumentu osobistego (książeczki wojskowej). 

 • LIP
  29

  77. rocznica Powstania Warszawskiego - uruchomienie syren

  W celu upamiętnienia 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia o godz. 17:00, planowane jest włączenie syren alarmowych i nadanie sygnału akustycznego ciągłego trwającego 1 min.

 • MAJ
  17

  Włączenie syren - ćwiczenia RenegadeSarex-21

  W związku z prowadzonymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami taktyczno – specjalnymi pod kryptonimem RENEGADESAREX-21, w dniach 17-21 maja 2021 roku planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału ogłoszenia alarmu, dotyczącego zagrożenia z powietrza, tj. sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 min.