Komunikaty i ogłoszenia

 • KWI
  04

  Kwalifikacja wojskowa w Warszawie w 2022 r.

  4 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa na terenie Warszawy. Celem kwalifikacji jest ocena stanu zdrowia, ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i wydanie wojskowego dokumentu osobistego (książeczki wojskowej).

 • LUT
  23

  Nie daj się oszukać fałszywemu wnuczkowi

  Niemal każdego dnia na policję w Warszawie trafia zgłoszenie o wyłudzeniu metodą „na wnuczka/policjanta”. Miasto chce uświadomić seniorom to niebezpieczeństwo. I apeluje do wszystkich mieszkanek i mieszkańców: przekażcie tę wiedzę waszym babciom, dziadkom, starszym członkom rodziny.

 • LIS
  15

  Konkurs „112 – ten numer ratuje życie”

  Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 • PAŹ
  27

  Uruchomienie syren alarmowych w dniu 29 października 2021 r.

  W dniu 29 października 2021 r. o godzinie 12.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe systemu alarmowania i ostrzegania ludności. W ramach testu poprawności działania systemu wyemitowany zostanie sygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę. Uruchomienie syren jest elementem zainicjowanej przez Koalicję Klimatyczną akcji „Alarm dla Klimatu”. Warszawa wraz z innymi miastami przyłącza się do tej inicjatywy, aby zwrócić uwagę na konieczność podjęcia stanowczych działań związanych z ochroną klimatu. Szczegółowe informacje: https://um.warszawa.pl/-/w-stolicy-zawyja-syreny-warszawa-wlacza-sie-w-akcje-%E2%80%9Ealarm-dla-klimatu

 • SIE
  09

  Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa na terenie Warszawy

  Celem kwalifikacji jest ocena stanu zdrowia, ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i wydanie dokumentu osobistego (książeczki wojskowej).