null

‘ZERO WASTE – zaczynam od siebie’ – konkursu plastyczny

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy uczniów szkół bielańskich w wieku 6-16 lat oraz dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach artystycznych w bielańskich domach kultury, w bibliotekach, w placówkach wychowania pozaszkolnego itp. do wzięcia udziału w VI już edycji dzielnicowego konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”. W tym roku chcemy promować ideę zero waste („brak śmieci”, „brak marnowania”) i takie zachowania proekologiczne na co dzień, które generują jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczają środowiska.  

Hasło konkursowe brzmi: ‘ZERO WASTE – zaczynam od siebie’. Zadaniem konkursu jest wykonanie PLAKATU promującego ideę.

Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę minimalizacji ilości odpadów produkowanych w domu, promocję zasady 5R (refuse – odmawiaj, reduce – ograniczaj, reuse – używaj ponownie, recycle – segreguj i przetwarzaj, rot – kompostuj). Chcemy edukować do rozsądnego, przyjaznego środowisku zarządzania odpadami na poziomie decyzji indywidualnych.

Na prace konkursowe czekamy do 10 maja br. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi do 20 maja br.

Jak co roku - jest o co walczyć! Nagrodą dla laureatów w każdej z trzech grup wiekowych będzie pobyt na plenerze plastycznym „Wakacje z pasją”, organizowanym przez Fundację Żyj z pasją w dniach w dniach 7-20 lipca 2019 roku w Zakopanem.

Organizatorami konkursu są Dzielnica Bielany m.st. Warszawy oraz Fundacja Żyj z pasją.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: www.bielany.waw.pl (zakładka: Dla mieszkańców/środowisko i ekologia)

Załączniki: