Aktualności spraw społecznych

 • MAR
  21

  Bielańska Akademia Seniora

  W ramach Akademii seniorzy będą mogli korzystać z zajęć w formie wykładów otwartych i warsztatów o charakterze edukacyjnym, artystycznym oraz rozwijającym zainteresowania i umiejętności (spotkania z ludźmi kultury, nauki, sztuki).

 • LUT
  28

  Złote Gody na Bielanach

  Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Grzegorz Pietruczuk zawiadamia o planowanej jesienią 2022 roku, uroczystości dla mieszkańców Dzielnicy Bielany Jubileuszu Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego „Złote Gody”.

 • LUT
  28

  Złote Gody na Bielanach

  Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Grzegorz Pietruczuk zawiadamia o planowanej jesienią 2022 roku, uroczystości dla mieszkańców Dzielnicy Bielany Jubileuszu Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego „Złote Gody”.

 • STY
  13

  Miłość, czas i... krokodyl

  Czym jest dla Ciebie miłość? Jak pojmujesz czas? Z czym Ci się kojarzy tytułowy krokodyl? Doświadczenia ubiegłego roku nie pozostawiły obojętnym chyba żadnego człowieka na świecie. Okres pandemii dotknął, dotyka nas na różne sposoby. Celem interdyscyplinarnego projektu "Miłość, czas i... krokodyl" było oddanie głosu osobom, dla których czas izolacji był czasem szczególnie trudnym.

 • PAŹ
  26

  Nagroda Bielańskiego Wolontariusza Roku 2021

  Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zaprasza do udziału w organizowanym co roku Konkursie pn. „Nagroda Bielańskiego Wolontariusza Roku”.

 • PAŹ
  13

  Targi Pracy

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zaprasza na Targi Pracy, które odbędą się już dziś 13 października w środę od godziny 10.00 do 13:00 w siedzibie ośrodka przy ulicy Przybyszewskiego 80/82. W targach wezmą udział firmy poszukujące pracowników, jak również organizacje pozarządowe oraz agencje pośrednictwa pracy. W programie: doradztwo zawodowe, oferty pracy, porady i warsztaty z zakresu przedsiębiorczości. Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne, osoby poszukujące pracy oraz osoby uczące się. Data: 13 pażdziernika 2021 r. (środa). Godz.: 10:00 – 13:00. Miejsce: Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Przybyszewskiego 80/82.

 • PAŹ
  11

  Warsztaty – Rozwiązania zero waste dla Bielan cykl III

  Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany zaprasza na III cykl dwudniowych warsztatów o tematyce: Zero/less waste organizowanych dla mieszkańców Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021 pn. Rozwiązania ZEROWASTE dla Bielan – jadłodzielnia, zniczodzielnia, bank czasu, program złota rączka dla seniora oraz warsztaty dla mieszkańców.

 • PAŹ
  01

  Seniorada

  W niedzielę 3 października od godziny 11:00 startuje międzypokoleniowy piknik rekreacyjny na osiedlu Wrzeciono

 • PAŹ
  01

  Program polityki zdrowotnej w zakresie fizjoterapii u pacjentów z powikłaniami po przebytym zachorowaniu na COVID-19

  Przychodnia NZOZ Rehmedicon (ul. Lisowska 23) jest realizatorem „Programu polityki zdrowotnej w zakresie fizjoterapii u pacjentów z powikłaniami po przebytym zachorowaniu na COVID-19” na 2021 r. Podstawowe założenia programu: Finansowanie: Program jest finansowany ze środków województwa mazowieckiego – brak odpłatności ze strony uczestnika Programu Uczestnicy: osoba aplikująca do programu, w dniu zgłoszenia do programu, musi mieć ukończone 18 lat; osoba aplikująca do programu, w dniu zgłoszenia do programu musi: mieszkać na terenie województwa mazowieckiego (tj. musi być osobą fizyczną mieszkającą na terenie województwa mazowieckiego w rozumieniu Kodeksu Cywilnego); udzielić świadomej zgody na udział w programie; złożyć pisemne oświadczenie, że nie jest obecnie uczestnikiem innego programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych oraz nie korzysta aktualnie ze świadczeń przewidzianych w programie, które finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodatkowe kryterium medyczne i kliniczne, weryfikowane podczas kwalifikacji do programu: osoba aplikująca do programu przebyła COVID-19 – warunek potwierdzony testem genetycznym metodą RT-PCR lub potwierdzony zaświadczeniem od lekarza w którym jest określenie przebycia COVID-19 lub jest kod ICD 10 – U07.1 lub U09; u osoby aplikującej do programu występuje przedłużający się objaw COVID-19 – dolegliwości i objawy trwające od 4 do 12 tygodni lub zespół post COVID-19 – dolegliwości i objawy, które rozwijają się w trakcie lub po COVID-19 i trwają dłużej niż 12 tygodni oraz nie wynikają z innego rozpoznania. Klinicznym kryterium kwalifikacji pacjentów do objęcia świadczeniem jest występowanie duszności, która negatywnie wpływa na aktywność pacjentów. Zakres programu: Komponent terapeutyczny: wizyta fizjoterapeutyczna wstępna, wizyty terapeutyczne – liczba wizyt uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta wizyta fizjoterapeutyczna końcowa Komponent edukacyjny w obszarach: Czym jest duszność i jak sobie z nią radzić samodzielnie? Czym jest zespół przewlekłego zmęczenia po infekcji wirusowej i jak sobie radzić z tym objawem? Jak planować aktywność fizyczną Ramy czasowe: Program zaplanowany jest do końca 2021 roku lub do wyczerpania środków zakontraktowanych w Programie.

 • WRZ
  15

  Dyżury Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy Dzielnicowy Zespół Bielany

  Szanowni Państwo, zapraszamy na dyżury Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m. st. Warszawy Dzielnicowego Zespołu Bielany oraz Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wyświetlanie 11 - 20 z 23 rezultatów.