Kalendarz wydarzeń

 • Wólczańskie morsy

  Wydarzenie. BOK Filia. Młoda dziewczynka kąpie się zimą w jeziorze.

  Zimowa kąpiel zahartuje nasz organizm, poprawi krążenie, a także złagodzi negatywne emocje.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Wieczór peruwiański

  BOK. Kobieta z lamą. Kobieta ubrana w obszerną, kolorową suknię w etniczne wzory; na głowie ma kapelusz w kolorach: niebieski, zielony, czerwony, żółty. Kobieta ma ciemny kolor skóry, jest uśmiechnięta. Lewą ręka trzyma lamę. Zwierzę jest przystrojone w kolorowe pompony, na pysku ma ozdobną uprząż.

  Impreza pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Peru.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Koncert Chanson Francaise

  Wydarzenie. BOK Filia. Krajobraz Paryża z wieżą Eiffla na pierwszym planie.

  Muzyczna opowieść i hołd dla najsłynniejszych twórców piosenki francuskiej.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • 40. Bieg Chomiczówki oraz 16. Bieg o Puchar Bielan

  40. Bieg Chomiczówki. Na białym tle postać biegnącego człowieka w odcieniach niebieskiego koloru. Za nim dwie niebieskie geometryczne figury. Niżej niebiesko-zielony napis "40. Bieg Chomiczówki".

  Bielany znów staną się stolicą polskiego biegania!

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Rozśpiewane Smyki w świecie muzyki

  Smyki. W centrum widzimy dwoje uśmiechniętych dzieci – chłopca na pierwszym planie i dziewczynkę na drugim, którzy bawią się z owadami. Chłopiec leży na kocu w kratkę, na czubku jego głowy siedzi uśmiechnięta ważka. Dziewczynka siedzi na trawie, na jej wyciągniętej ręce siedzi kolorowy motyl. Pomiędzy nimi z ziemi wystaje śpiewająca gąsienica. Na niebie poza chmurkami widać także białe nutki. Po lewej stronie plakatu na białej pajęczynie uśmiecha się brązowy pająk.

  Rozpoczynamy 7 sezon! W tym roku bawić się będziemy z owadami, a jako pierwsza odwiedzi nas ważka.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Półwiecze Cmentarza Komunalnego Północnego – spacer z przewodnikiem

  Wydarzenie. BOK Filia. Kamienny grób na cmentarzu.

  Cmentarz Komunalny Północny – zwany potocznie „cmentarzem na Wólce Węglowej” – otwarto w lutym 1973 r.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Marek Majewski zaprasza

  BOK. Na zdjęciu - Jacek Fedorowicz. Mężczyzna ma siwe włosy, na jego twarzy widać delikatny uśmiech, na nosie ma okulary, ubrany jest w garnitur, na szyi - muszka.

  Gośćmi wieczoru będą: Jacek Fedorowicz i Dorota Osińska.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Wernisaż wystawy Teresy Zaborowskiej pt. „Akwarele”

  BOK. Obraz malowany akwarelami, przedstawiający kwiat - różę w różnych odcieniach koloru różowego na zielono-niebieskim tle.

  Jest to przekrojowa wystawa ukazująca szerokie zainteresowania tematyczne autorki, która w swojej twórczości posługuje się różnymi technikami plastycznymi. Głównymi tematami, na których skupia swoją uwagę, stanowią kwiaty i pejzaż. To w tych tematach autorka najchętniej się realizuje, ale również podejmuje inne wyzwania np. podczas plenerów.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Koncert zespołu Taraka

  BOK. Muzycy na scenie. Na pierwszym planie mężczyzna z chustką na głowie., trzyma w ręku gitarę. Obok niego - kobieta, trzymająca mikrofon, ubrana w długą, niebieską suknię. Z tyłu - mężczyzna grający na bębnach. Po prawej stronie - mężczyzna z gitarą elektryczną. Scena mieni się żółto-fioletowymi światłami.

  Grupa wykonała za naszą wschodnią granicą utwór „Podaj rękę Ukrainie”, który spotkał się z wielką aprobatą publiki, a nawet Lwowskiej Rady Obwodowej. Zaowocowało to wydaniem płyty o tym samym tytule.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Spotkanie z Podróżnikiem – Kamilą Kielar „Pacific Crest Trail”

  BOK. Podróżniczka Kamila Kielar siedząca na skałce. Ma długie, blond włosy związane w kucyk. Ma na sobie trekkingowe ubrania, obok niej leży plecak.

  Wyprawa wyróżniona na Kolosach w kategorii „Wyczyn Roku”.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Krzysztof Antkowiak w Podziemiach Kamedulskich

  Krzysztof Antkowiak. Zbliżenie twarzy artysty. W tle rozmazane serca i odblaski świateł w odcieniach ciemnoczerwonym i czarnym.

  Krzysztof Antkowiak jest jednym z bardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistów swojego pokolenia. Popularność́ zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80-tych utworem "Zakazany owoc".

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Koncert Marcina Stycznia „Jeszcze mocniej mnie pokochaj”

  BOK. Mężczyzna w białej koszuli, trzymający w rękach gitarę. Twarz mężczyzny zwrócona jest w lewą stronę, patrzy w dal.

  Artysta zaprezentuje najpiękniejsze piosenki o miłości ze swojego bogatego repertuaru. Towarzyszyć mu będą: Tomasz Pfeiffer (gitara) i Adam Szuraj (instrumenty perkusyjne).

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Swingowa potańcówka

  BOK. Ośmioro młodych osób. Siedmiu mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy uśmiechnięci. Zlokalizowani na przeszklonym tarasie. Czworo chłopców podpartych jest o podłogę w pozach - jakby robili pompki. Sceneria przy zachodzie słońca.

  Zabawa taneczna w rytmie swinga przy muzyce zespołu Lazy Swing Band.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Spektakl „Jeszcze w zielone gramy”

  BOK. Trójka aktorów na scenie. Za nimi - zielona kotara. Dwóch uśmiechniętych mężczyzn o siwych włosach. Pośrodku - kobieta ubrana w kolorową, błyszczącą sukienkę.

  Sztuka Jerzego Szczudlika to swawolna komedia, przechodząca niekiedy w farsę. Nie dotyczy jednak spraw bagatelnych i obojętnych. To teatr zamieniający się miejscami z życiem i życie przechodzące w teatr. Słowo „teatr” jest tu nieprzypadkowe nie tylko dlatego, że jak w wielu wcześniejszych dramatach tego autora, akcja rozgrywa się środowisku aktorskim.

  źródło: bielany.um.warszawa.pl

 • Recital Jacka Borkowskiego

  BOK. Aktor Jacek Borkowski ubrany na czarno. Mężczyzna patrzy wprost, w obiektyw, dłońmi podpiera twarz. Na ręku ma złoty zegarek. Ma poważny wyraz twarzy, na nosie - okulary.

  Jacek Borkowski - śpiewający aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, którego oglądać można m.in. w serialach "Klan", "Matki, żony i kochanki", a ostatnio w filmie "Prorok".

  źródło: bielany.um.warszawa.pl