null

Zwycięstwo XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Konkursie Teatrów Szkolnych w Języku Hiszpańskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Po ponad pięciu miesiącach pracy, prawie siedemdziesięciu godzinach prób i niezliczonych przygotowaniach 27 lutego 2018 r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4 odbyła się premiera przedstawiania „Hay motín, compañeras” („Dziewczyny, mamy bunt !”) na podstawie sztuki Alberto Miralles. Sztuka została przygotowana przez grupę teatralną Chiringuito libre z XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie. W skład grupy weszli uczniowie sekcji dwujęzycznej: sześć osób z klasy trzeciej i dwie uczennice klasy pierwszej. Spektakl został wyreżyserowany przez nauczycielkę języka hiszpańskiego i koordynatorkę Sekcji Dwujęzycznej, panią Monikę Zwierzyńską - Pióro we współpracy z nauczycielką literatury hiszpańskiej, p. Cándidą García Prieto. Pani za Zwierzyńska - Pióro zaprojektowała również kostiumy i dekoracje oraz dobrała muzykę do przedstawienia.

W dniach 1-2 marca 2018 r. w BielańskimCentrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9a odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Szkolnych w Języku Hiszpańskim zorganizowanego przez Biuro Radcy ds. Edukacji przy Ambasadzie Hiszpanii. Wzięło w nim udział 9 zespołów teatralnych z sekcji dwujęzycznych szkół z całej Polski. Poziom przedstawień był bardzo wysoki, przeważały komedie. „Hay motín, compañeras” mimo trudnego tematu (przemoc wobec kobiet, nierówność społeczna, brutalny świat reklamy i mediów) spotkał się z ciepłym przyjęciem i został doceniony przez publiczność owacją na stojąco.

Zespół Chiringuito libre zajął I miejsce, otrzymał od organizatorów dyplom i miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Ambasadorem Hiszpanii - Jego Ekscelencją Francisco Javierem Sanabria.