null

Zwiedzanie Huty ArcelorMittal Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.07.2017 - 21.07.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa
W tym roku Huta Warszawa obchodziła swoje 60-lecie istnienia. Z tej okazji zostało umożliwione zwiedzanie tego miejsca w którym działa się się Historia Polski, gdzie kręcono film o ks. Jerzym Popiełuszce, a które jest obecnie jedną z najnowocześniejszych walcowni w Europie, w której wyprodukowana wyłącznie ze złomu stal trafia głównie do producentów samochodów. 90% aut jeżdżących po drogach Unii Europejskiej zawiera prawdopodobnie elementy wykonane z warszawskiej stali.
Wycieczka rozpocznie się w sali konferencyjnej prezentacją na temat Huty – jej historii i teraźniejszości. Potem zostanie pokazany krotki 10 minutowy film o historii Huty i kolejne dwa krótkie filmy zastępujące szkolenie BHP.
Część teoretyczna trwa ok. 30 minut.
Potem zwiedzanie stalowni i walcowni – ok. 1 - 1,5 godziny. 
Wiek minimalny 12 lat, obowiązuje ubranie: długie spodnie ( wykluczone spódnice, szorty ) i zakryte, sznurowane obuwie na płaskim obcasie ( wykluczone sandały, klapki, baleriny, trampki, szpilki itp.). Wycieczka nie jest dostępna dla osób z ograniczeniami ruchowymi.
Ze względu na bezpieczeństwo liczba uczestników jest ograniczona do 20 osób. Osoby mogące wziąć udział w zwiedzaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia do środy na adres: annaelzbietapawlak@gmail.com
(decyduje kolejność zgłoszeń, proszę o odpowiedzialną decyzję aby nie blokować możliwości zwiedzania innym osobom)
Spotykamy się pod kawiarnią Costa Coffee, przy Metro Młociny ul. Kasprowicza 119 o godz. 10:30.