null

ZNACZĄCE OGRANICZENIA w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Mieszkańcy, 

Urząd Dzielnicy Bielany pracuje w godzinach od 8.00 do 16.00, od poniedziału do piątku przy bardzo ograniczonej obsłudze bezpośredniej.

W urzędzie czynne są TYLKO TRZY STANOWISKA. Wizyta w urzędzie jest możliwa WYŁĄCZNIE po uprzednim umówieniu sprawy (telefonicznej rezerwacji):

  1. wydawanie dowodów osobistych (+48) 22 443 48 62;
  2. rejestracja pojazdów fabrycznie nowych i wydawanie praw jazdy (wraz z dowodem opłaty - kasa w urzędzie jest zamknięta) (+48) 22 443 48 49;
  3. paszporty (wydawanie i sprawy niecierpiące zwłoki) (+48) 22 695 73 88.

Od 16 marca w Urzędzie Dzielnicy Bielany osobiście załatwisz sprawę związaną TYLKO z odbiorem dowodu osobistego, paszportu oraz rejestracją pojazdu. W Terenowym Punkcie Paszportowym obsługiwani będą jedynie klienci w sytuacjach niecierpiących zwłoki.

WAŻNE! W związku z zagrożeniem epidemicznym osoby, które nie dokonają w terminie 30 dniowym rejestracji pojazdu sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszą w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu nie będą podlegać karze pieniężnej, o której mowa w art. 140 mb Prawoo ruchu drogowym, jeśli nie miały możliwości dokonania takiego zgłoszenia.

Wprowadzona zostaje TYMCZASOWA KANCELARIA. Dokumenty (umieszczone w kopercie) można składać do oznaczonego pojemnika, ustawionego w przedsionku w wejściu głównym.

Kontakt z urzędem jest możliwy JEDYNIE drogą telefoniczną +48 22 443 47 00 (informacja ogólna) i elektroniczną - bielany.urzad@um.warszawa.pl

Większość spraw można załatwić nie wychodząc z domu poprzez kontakt telefoniczny, e-mail, ePUAP bit.ly/BezWychodzeniaZdomu

W sali obsługi może przebywać jednocześnie trzech interesantów. Klienci będą wpuszczani pojedynczo, po uprzednim zdezynfekowaniu rąk. Pozostałe osoby proszone są o zajmowanie kolejki przed urzędem w bezpiecznej odległości 1,5 metra od siebie.

Od 16 marca do odwołania będzie zamknięty Urząd Stanu Cywilnego Warszawa-Bielany. Najbliższy Urząd Stanu Cywilnego Warszawa-Śródmieście jest przy ulicy Andersa 5, gdzie od 16 marca będzie można załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów.

Ograniczenia podyktowane są dobrem nas wszystkich.

Powyższe wynika z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz komunikatu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z 15 marca 2020 r.

---

Informacje o koronawirusa w Polsce i zaleceń dot. przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby udzielają: Główny Inspektorat Sanitarny | www.gis.gov.pl oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie | www.pssewawa.pl

Załączniki: