null

Zrewolucjonizowane podwórka przy Starej Baśni

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu jedno z odnowionych podwórek przy ul. Starej Baśni w otoczeniu sąsiednich bloków. Na pierwszym planie tartanowa nawierzchnia i urządzenia składające się na siłownię plenerową. Nieco dalej trawnik, obok alejka z ławkami i stolik do gry w szachy.
Autor: Wojtek Artyniew

Dwa podwórka – przy ul. Starej Baśni 5 i 10 – przeszły metamorfozę. Usunęliśmy nadmiar asfaltobetonu, zamieniając go na zieleń. Oba miejsca upiększają teraz nowe krzewy, pnącza i drzewa. Zadbaliśmy także o małą architekturę w postaci ławek i pergoli. Powstały też m.in. plac zabaw i siłownia plenerowa.

Podwórka przy ul. Starej Baśni 5 i 10 były zdominowane przez asfaltobeton. Jego nadmiar źle wpływał na estetykę obu miejsc, a także uprzykrzał życie okolicznym mieszkańcom. W cieplejsze miesiące bardzo się nagrzewał i nie zachęcał do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego usunęliśmy zbędne fragmenty asfaltobetonu – wywiozło go ponad 40 wywrotek.

54 nowe drzewa

Uwolnioną przestrzeń przeobraziliśmy w zieloną strefę idealną do odpoczynku dla okolicznych mieszkańców. Utworzyliśmy plac zabaw i siłownię plenerową, ustawiliśmy stoliki do gier, m.in. do szachów. Zadbaliśmy także o małą architekturę w postaci ławek i pergoli.

Na uwagę zasługuje biologiczna część podwórek. Usypane górki zarosną krzewami, a rabaty zakwitną kwiatami. Posadziliśmy także 54 nowe drzewa. To jeszcze nie koniec nasadzeń, ale nie chcieliśmy już dłużej czekać z oddaniem inwestycji do użytku.

Ponadto przez oba podwórka wytyczyliśmy ścieżki spacerowe. Są idealne na spacer w cieniu drzew dla każdego mieszkańca.

Modernizację podwórek przy ul. Starej Baśni 5 i 10 przeprowadziliśmy razem z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową „Bielany”, która wsparła tę inwestycję finansowo.

Za modernizację podwórek odpowiadał dzielnicowy Wydział Ochrony Środowiska.

Piknik

Z obu podwórek można już korzystać, ale ich oficjalne otwarcie po remoncie zaplanowaliśmy w niedzielę, 9 czerwca. Tego dnia w godz. 11:00-14:00 przy ul. Starej Baśni odbędzie się piknik rodzinny. W planie mamy spotkanie ze zwierzętami z prawdziwej wiejskiej zagrody, warsztaty ekologiczne i animacje dla dzieci. Wystąpią dla nas dziecięca grupa baletowa i Cyrk Einsteina.

Zobacz galerię (8 zdjęć />)

Sprawdź lokalizację na mapie