null

Zmiany w ośrodku "Hutnik" – szukamy wykonawcy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 

Na gości ośrodka „Hutnik” czekają zmiany. Przed nami modernizacja całego obiektu, głównie pod kątem gry w piłkę nożną i tenisa. Nowa infrastruktura pozwoli stworzyć bazę treningową dla mniejszych klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji i mieszkańców. Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

- Bardzo się cieszę, że w ciągu ostatnich dwóch lat udało się zdobyć aż 130 mln zł na modernizacje dużych stołecznych obiektów rekreacyjno-sportowych. Zmodernizowaliśmy ośrodek „Inflancka”, Górkę Szczęśliwicką, za nami również wiele inwestycji w Parku Kultury w Powsinie. Kontynuujemy prace w ośrodku Moczydło, Namysłowska i Polonia. Kolejne miejsce, które przejdzie kompleksową przemianę to właśnie Hutnik - mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy - Modernizacja Hutnika to przede wszystkim trzy boiska piłkarskie, cztery korty tenisowe, zaplecze dla tych obiektów i zagospodarowanie okolicznego terenu. Wszystkie prace powinny zakończyć się w lipcu 2020 r., natomiast inwestycję będziemy oddawać w kilku etapach, aby mieszkańcy jak najszybciej mogli zacząć korzystać z tego miejsca – dodaje.

- W ciągu ostatnich 4 lat położyliśmy nacisk na poprawę infrastruktury sportowej na Bielanach. Wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy wiele boisk przy szkołach, powstały m.in. nowoczesny kompleks przy LIX LO czy nowy obiekt przy ZS nr 49. W tym roku postawiliśmy też 5 hal pneumatycznych, dzięki czemu z boisk można korzystać przez cały rok - nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy. Teraz rozpoczynamy kompleksową modernizację Hutnika. Cieszę się, że udało nam się zdobyć fundusze na jego rewitalizację. Taki nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt potrzebny jest w dzielnicy – mówi Tomasz Mencina, burmistrz dzielnicy Bielany.

Rewitalizacja Ośrodka Hutnik zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczy piłkarskich do III ligi włącznie. Inwestycja została podzielona na 4 zadania. Przetarg obejmuje wyłonienie wykonawcy na realizację pierwszego z nich, które dotyczy robót rozbiórkowych oraz budowę nowych obiektów z niezbędną infrastrukturą.

 

Zakres prac

Powstaną trzy nowe, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska. Zostaną wybudowane zadaszone trybuny i zainstalowane oświetlenie oraz nagłośnienie.

Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej będą posiadały system drenażu, oświetlenie oraz możliwość montażu powłok pneumatycznych, co umożliwi korzystanie z muraw bez względu na porę roku. Oba obiekty wyposażone zostaną również w przenośne trybuny.

Miłośnicy tenisa ziemnego będą trenować na czterech nowych kortach z nawierzchnią z mączki ceglanej. Będzie można grać na nich przez cały rok, dzięki możliwości montażu powłoki pneumatycznej.

Dla boisk i kortów powstaną nowe zaplecza szatniowo-sanitarne. Modernizacji ulegnie także teren przyległy wraz z drogami, ciągami pieszymi oraz parkingiem. Zostanie przebudowana ul. Marymoncka w celu usprawnienia wjazdu do ośrodka „Hutnik”.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę tych prac. Zainteresowane przedsiębiorstwa mogą składać swoje oferty do 3 grudnia br. Oferty muszą uwzględnić zagospodarowanie terenu o powierzchni 100 809 m² i całoroczne użytkowanie obiektu. Podstawowym kryterium oceny ofert jest cena, która w 60 proc. będzie stanowić o wyborze wykonawcy. 30 proc. można uzyskać za okres gwarancji, natomiast pozostałe 10 proc. za jakość wykonania.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zostało zaplanowane na styczeń 2019 r. Wszystkie prace powinny zakończyć się w lipcu 2020 r.

Zobacz galerię (8 zdjęć)