Żegnaj Lato na Bielanach 2023

02.09.2023 14:00 - 02.09.2023 23:00
teren rekreacyjny przy stacji metro Słodowiec
Grafika promocyjna wydarzenia "Żegnaj Lato na Bielanach 2023", pomarańczowe tło, palmy, kwiaty

Dzielnica Bielany wraz z partnerami zaprasza na huczne pożegnanie lata, które odbędzie się w sobotę 2 września na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec! Wieczór uświetni muzyczna uczta, którą zaserwują zespoły Ørganek i Felivers!

Wieczór pełen wrażeń

Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Ørganek. Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii pop-kultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju. Na koncert zespołu zapraszamy o godz. 20:30.

Wcześniej na scenie na serku pojawi się zespół Felivers. Miłosz, Konrady, Wojtek i Cody to czwórka przyjaciół, która marzy, aby rock&roll powrócił do głównego nurtu muzyki. „Szminka”, ich największy przebój, który osiągnął już ponad milion wyświetleń na YouTube, zapewnił im zwycięstwo w konkursie Debiuty podczas tegorocznej 60. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Stawiają na bezpośredni przekaz, wolność słowa i cięższe, żywe brzmienia. Felivers zagrają o godz. 19:15.

Koncertowe pożegnanie lata rozpocznie grupa laureatów konkursu José Song. Zaprezentują oni utwory ze swojej najnowszej płyty „Bielany akustycznie”. JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych współorganizowany przez XXII Liceum Ogólnokształcące im. José Martí, Burmistrza Dzielnicy Bielany i Bielański Ośrodek Kultury, gdzie młodzi ludzie mają możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim. Ich występów będzie można posłuchać od godz. 18:00.

Na koncertach muzyczna uczta się nie kończy. W godz. 21:00–23:00 nieopodal sceny głównej mieszkańcy będą mogli bawić się w strefie Silent Disco. Głośno, choć po cichu.

Kulturalny piknik

Przed częścią koncertową na serku odbędzie się piknik rodzinny. Zaczniemy go o godz. 14:00 paradą „Flower Power” w wykonaniu Fundacji Sztuka Ciała. Aktorzy w kostiumach roślin i muzycy z instrumentami dętymi wspólnie z mieszkańcami odbędą muzyczno-taneczną podróż.

Na uczestników pikniku będą czekały gry, zabawy i warsztaty edukacyjne przygotowane przez naszych partnerów. Wśród atrakcji nie zabraknie również piknikowych klasyków takich jak dmuchańce, malowanie buziek i tatuaży, animacje dla dzieci, warsztaty budowania z klocków czy występ iluzjonisty.  Spragnionych i głodnych podejmie strefa gastronomiczna.

Gdzie i kiedy:

Sobota, 2 września, w godz. 14:00-23:00

Teren rekreacyjny przy stacji metra Słodowiec, tzw. serek bielański.

Organizator: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy i Bielański Ośrodek Kultury

Partnerzy: Galeria Młociny, Hula-Kula – Rozrywkowe Centrum Miasta, Krysiak Polska, Arcelor-Mittal Huta Warszawa, Dom DevelopmentByś i PKO BP.

Wydarzenie swoim patronatem medialny objęło radio Eska Rock.

Plakat promocyjny wydarzenia "Żegnaj Lato na Bielanach 2023", pomarańczowe tło, palmy, kwiaty