null

Zbigniew Namysłowski Kwintet w Podziemiach Kamedulskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W kolejnej edycji cyklu „Jazz w Podziemiach Kamedulskich na Bielanach”, w dniu 14 kwietnia wystąpi legenda polskiego jazzu Zbigniew Namysłowski - obok, Krzysztofa Komedy i Tomasza Stańki najwybitniejszy muzyk w historii polskiego jazzu. Multiinstrumentalista - z wykształcenia wiolonczelista, z wyboru puzonista, saksofonista altowy i sopranowy, flecista, a także wyśmienity kompozytor i aranżer. 


Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Novi Singers, Jarosławem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Markiem Blizińskim, nagrywał i koncertował z grupą Niebiesko-Czarni i Enigmatic Czesława Niemena.

Nagrał około 30 płyt autorskich. Jego "Lola" – to pierwsza polska płyta wydana poza granicami kraju, w Anglii.Płyty takie jak "Winobranie", "Kuyaviak Goes Funky", stały się w Polsce super przebojami jazzowymi, oraz zostały uznane Płytami Wszechczasów w polskim jazzie.

Repertuar Kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego składa się z utworów o charakterze etniczno-jazzowym. Są to kompozycje oparte na polskich tańcach ludowych, takich jak: oberek, mazur, kujawiak, krakowiak, są też melodie z wyraźnym wpływem muzyki góralskiej.

W zespole Zbigniewa Namysłowskiego grają znakomici muzycy młodego pokolenia, stanowiący absolutną czołówkę polskiego jazzu.

Kwintet wystąpi w następującym składzie:

  • Zbigniew Namysłowski – saksofony alt, sopran, sopranino
  • Jacek Namysłowski – puzon, tuba
  • Sławomir Jaskułke – piano
  • Andrzej Święs – kontrabas
  • Sebastian Kuchczyński – perkusja

Koncert organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Patronem koncertu jest Veolia Energia Warszawa S.A. oraz STOART
Patroni medialni: Dobre Miejsce, RadioJazz.Fm
 

Wstęp wolny.