null

Zasługi dla sportu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

10 października 2013 r. w hali sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany odbyło się podsumowanie XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji szkolnej.

W uroczystości udział wzięli: Włodzimierz Paszyński Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Renata Popek Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Bielany, przedstawiciele wszystkich dzielnic m.st. Warszawy i warszawskich szkół oraz zaproszeni goście: Dariusz Michalczewski i Piotr Małachowski.

Imprezie towarzyszyły pokazy sportów miejskich (parkour united), pokazy gimnastyki artystycznej IKS AWF oraz pokazy sportów walki BKKK.

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest imprezą cykliczną opartą na rywalizacji sportowej realizowanej w różnych dyscyplinach sportowych, w tym: w lekkiej atletyce, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej i piłce nożnej oraz w pływaniu. Udział w zawodach realizowany jest na każdym poziomie nauczania zaczynając od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum aż do liceum. Reprezentacje dzielnic wyłonione w Mistrzostwach reprezentują swoją społeczność lokalną na rozgrywkach szczebla warszawskiego. Wyniki ich zmagań widoczny są podczas imprezy podsumowującej dokonania w ubiegłym roku szkolnym.

Organizatorem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży jest Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa mazowieckiego przy powierzeniu zadania przez Biuro Sportu i Rekreacji. Pełen komunikat końcowy dostępny jest na stronie www.szswwm.pl.