null

Zaproszenie na Finisaż do Biblioteki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.09.2017 - 13.09.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

"...Swoje pierwsze zdjęcia robiłam analogowym Kodakiem z lat dziewięćdziesiątych. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy matka krzyczała na ojca, że kupił złą kliszę do aparatu, bo po pięciu zdjęciach nagle się skończyła. A później, już po wywołaniu zdjęć, okazywało się, że są na nich same zachody słońca, drzewa i nasze zwierzęta. Fotografowałam wtedy wszystko, co wydało mi się piękne albo zaskakujące. I w gruncie rzeczy tak jest do dziś. Tylko moja fotograficzna wrażliwość jest dziś dojrzalsza. Łapię w
kadr to, co mnie zachwyci, zaskoczy, rozbawi, zaboli albo wzruszy. Lubię, kiedy zdjęcie opowiada jakąś historię. Aby każdy mógł je zinterpretować na swój sposób. A jeśli tych interpretacji jest do tego kilka, wtedy zaczynam myśleć o zdjęciu, jako naprawdę udanym.

Moje fotografie powstają pod wpływem chwili, impulsu, cechuje je intuicyjność. Można na nich znaleźć kontrasty, różnorodność, przemijanie, ruch, emocje oraz wszystko to, czego na ogół w biegu często nie zauważamy. Jednym słowem codzienność, która stanowi dla mnie największą inspirację. Dlatego najbliższa jest mi fotografia uliczna, choć na moich pracach pojawiają się także pejzaże czy detale..."

Karolina Staniszewska