Zaplecze sportowe na Conrada po modernizacji

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
zdjęcie przedstawia zmodernizowane zaplecze sportowe i rekreacyjne w Szkole Podstawowej nr 352 na Chomiczówce.
Autor: Wojtek Artyniew

Zaplecze sportowe Szkoły Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada przeszło kompleksową modernizację. Przy placówce powstała także przepiękna strefa rekreacyjna.

Dziękuje za ogromne wsparcie i zaangażowanie w doprowadzenie do realizacji inwestycji Agacie Mielniczuk, nauczycielce wychowania fizycznego oraz radnemu Krystianowi Lisiakowi – komentuje burmistrz Grzegorz Pietruczuk

W ramach inwestycji rozbudowaliśmy boisko do piłki nożnej, remont przeszły boiska do koszykówki i siatkówki, a także wybudowaliśmy skocznię do skoków w dal i rzutnię do pchnięcia kulą.

Za boiskiem piłkarskim stworzyliśmy strefę rekreacyjną, w której znalazły się piaskownica, domki ze zjeżdżalniami, huśtawki, w tym bocianie gniazdo, zabawkę edukacyjną, karuzela, tunel i bujaki. Dzieciaki będą miały się gdzie wybiegać i wybawić.

W 352-ójce chciałbym, abyśmy jeszcze wyczyścili i odmalowali elewację. Będziemy jeszcze myśleli o wymianie okien w budynku, bo też mają już swoje lata. Niemniej szkoła jest w miarę dobrym stanie, więc po tej inwestycji ruszamy do kolejnych placówek – dodaje burmistrz  Pietruczuk.

W ostatnią sobotę, 8 czerwca, podczas szkolnego pikniku młodzież testowała nowe boiska i urządzenia zabawowe w strefie rekreacyjnej. Recenzje były bardzo pozytywne!

Za modernizację zaplecza sportowego szkoły odpowiadał dzielnicowy Wydział Infrastruktury.

Zobacz galerię (5 zdjęć />)

Sprawdź lokalizację na mapie