null

Zakończenie XX edycji "Wczasów dla Seniorów"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jubileuszowa, bo XX już odsłona „Wczasów dla Seniorów” na Bielanach, dobiegła końca! Organizowane od dwóch dekad stacjonarne wczasy dla bielańskich seniorów, to już bez wątpienia tradycja. Pomysł jest prosty – nigdzie nie wyjeżdżając spędzić ciekawy, aktywny miesiąc. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniach takich jak koncerty, wycieczki, czy zajęcia sportowe. Jednocześnie uczą się, poznają wzajemnie, spędzają razem czas. W tym roku po raz pierwszy odbyły się nawet kursy samoobrony i masażu!

Po takim czasie warto jednak dokonać podsumowań. W pięknych okolicznościach sali lustrzanej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego zebrali się zarówno ci, dla których wczasy są organizowane, jak i ci – dzięki którym są. Wydarzenie poprowadziła dyrektor Bielańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Flaszyńska, a okolicznościowe przemówienia wygłosili m.in. poseł na Sejm RP Joanna Fabisiak, zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany Magdalena Lerczak i Grzegorz Pietruczuk czy bielańscy Radni: Renata Banasia, Wojciech Borkowski.

I tu nie zabrakło akcentu muzycznego – najbardziej znane szlagiery zagrała „Warszawska Kapela z Targówka”, porywając publiczność do wspólnego śpiewania. Na wszystkich czekał także jubileuszowy tort.

A wnioski? Wnioski są jasne – niezależnie od dość kapryśnej lipcowej pogody, czy innych pojawiających się czasem trudności – uczestnicy Wczasów niezwykle je sobie cenią. Nigdy nie brakuje im zapału i entuzjazmu do uczestnictwa w zaplanowanych aktywnościach – tradycję trzeba więc kontynuować!

Zobacz galerię (16 zdjęć)