null

Zajęcia sportowe dla mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa ludzi ćwiczących jogę w parku.

Dzielnica Bielany zapewniła mieszkańcom bogatą ofertę zajęć sportowo rekreacyjnych z wielu dyscyplin sportu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a poniżej przedstawiamy szczegółowy plan zajęć, przygotowanych dla mieszkańców Dzielnicy Bielany.

Nordic walking i bieganie

Dwie dyscypliny cieszące się niesłabnącą popularnością, które można trenować praktycznie w każdym momencie, można trenować pod okiem fachowych instruktorów aż trzy razy w tygodniu. Realizowane przez Fundację Bieganie zajęcia, odbywają się przy budynku UKSW w czwartki o godzinie 18:30 i są bezpłatne. Nieco starsi wiekiem amatorzy nordic walking mogą uczestniczyć w zajęciach TKKF Chomiczówka, realizowanych także dzięki dotacji Urzędu Dzielnicy Bielany. Zajęcia odbywają się od 12:00 do 13:30 we wtorki i czwartki, a miejscem zbiórki jest Rondo Hutników Warszawskich. Koszt uczestnictwa to zaledwie pięć złotych miesięcznie.

Zajęcia biegowe odbywają się na Bielanach pod okierm doświadczonych trenerów - Weronika Zielińska prowadzi zajęcia we wtorki 19:00-20:30, a Dariusz Wieczorek w środy o 19:30-21:00. Miejsce zbiórki to skrzyżowanie ulic Dewajtis i Marymonckiej - zajęcia są nieodpłatne.

Aktywnie na AWF

Dzięki współpracy Dzielnicy Bielany i AZS AWF Warszawa mieszkańcy Dzielnicy Bielany mają możliwość sprawdzenia się aż w trzech dyscyplinach sportu. Na obiektach uczelni zajęcia odbywają się we wtorki i w czwartki. Fani zapasów mogą trenować pod okiem Ivana Nylypiuka we wtorki i czwartki w godzinach 18:30-20:00.

Szczegóły pod numerem tel.: (+48) 512 697 913. Zajęcia z taekwondo, zaplanowane we wtorki i w czwartki w godzinach 20:30-22:00 są również otwarte dla mieszkańców Bielan, a szczegóły można poznać pod numerem tel.: (+48) 695 262 269.

Fani sportów drużynowych na pewno nie mogą opuścić okazji do spróbowania swoich sił w rugby. We wtorki i w czwartki w godzinach 19:00-20:30 oraz w niedziele w godzinach 12:00-13:30 można trenować pod okiem Pawła Grabskiego, a szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem (+48) 698 915 333.

Zimowo na Bielanach

Biathlon to dyscyplina kojarząca się raczej z zimą i górami, jednak niewiele osób wie, że prężnie działającą sekcję posiada UKS G-8 Bielany, który również zaprasza na treningi. Szczegóły można znaleźć na stronie klubu, pod adresem: https://www.uksg-8.pl/ogloszenia.html, gdzie można zapisać się na zajęcia, odbywające się w środki (17:30-19:00) oraz w piątki 17:00-18:30. Miejscem zbiórki na zajęcia jest Szkoła Podstawowa numer 263 przy ulicy Szegedyńskiej 11.

Tenis stołowy 3 razy w tygodniu

Fani tenisa stołowego mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez UKS 273 Bielany, odbywających się w poniedziałki, środy i w piątki w godzinach 20:00-21:30 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 273. Informację o chęci uczestnictwa w treningach należy przesłać na adres: uksbielany@gmail.com.

Aktywności na Nerudy

TKKF Chomiczówka realizuje również treningi taneczne, przeznaczone dla osób w każdym wieku, bardzo popularne wśród seniorów. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 13:00-14:30 w siedzibie TKKF przy ulicy Nerudy 1.

W te same dni realizowane są zajęcia jogi. Wtorkowe zaczynają się o godzinie 15:30, czwartkowe wieczorem o godzinie 19:00. Szczegółowe informacje o warunkach i o systemie zapisów udzielane są pod numerem tel.: (+48) 22 834 76 98.
 
Dzielnica Bielany planuje jeszcze w tym roku uruchomić zajęcia z samoobrony, jak również wzbogacić ofertę dla seniorów. 19 lipca w Parku Chomicza ruszą bezpłatne zajęcia „Gimnastyka pod chmurką”. Uruchomiona zostanie także grupa ćwiczebna w klubie Nastula Club. Przez cały rok trwa program Senior Starszy, Sprawniejszy.

Jak widać nie można narzekać na ofertę Dzielnicy Bielany jeśli chodzi o aktywności sportowo rekreacyjne. Bieganie, biathlon, joga, tenis stołowy, taniec, cała masa aktywności ofertowana przez nasze dwa największe kluby czyli AZS AWF Warszawa i UKS G-8 Bielany. To naprawdę bardzo bogaty wybór, z którego każdy znajdzie coś dla siebie – komentuje Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Co istotne, wszystkie treningi przeznaczone są dla osób o każdym poziomie sprawności, co oznacza że nawet w dyscyplinach bardziej specjalistycznych, jak chociażby taekwondo czy rugby, nie trzeba posiadać umiejętności do ich uprawiania. Wszystkiego od podstaw uczą trenerzy.

Wszystkie wspomniane zajęcia są współfinansowane bądź finansowane przez UD Bielany m.st. Warszawy.