null

Zajęcia Multisport

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Starszaki z Przedszkola Nr 236 „Mali Odkrywcy” otrzymały możliwość uczestnictwa w projekcie sportowym – Multisport, który finansowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Są to zajęcia sportowe – holistyczne, rozwijające dzieci. Mają charakter ukierunkowanej zabawy, w której przeplatane są elementy korektywy, integracji sensorycznej oraz zabaw ogólnorozwojowych z elementami różnych dyscyplin sportu. W ramach realizacji projektu dzieci poznają elementy akrobatyki, gimnastyki sportowej, tańca, gier zespołowych, szermierki, lekkiej atletyki.

Zajęcia realizowane są w formie gier i zabaw, w których to wykorzystywane są różne przybory oraz przyrządy zwiększające atrakcyjność zajęć. Celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności, pokazanie korzyści płynących z ruchu oraz ukształtowanie prawidłowej postawy ciała.

kolorowy dywan, na którym siedzi czternaścioro dzieci oraz jeden dorosły – prowadzący zajęcia. Dzieci oraz prowadzący siedzą na dywanie z ugiętymi nogami w kolanach i wykonują skłon do przodu. Jedno z dzieci stoi obok i bacznie przygląda się pozostałym. W tle widoczne są akcesoria sportowe potrzebne do przeprowadzenia zajęć.