null

Zabawy sensoryczne w Przedszkolu 307 w grupie "Żabki".

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Chociaż termin sensoryka stał się popularny stosunkowo niedawno, już od wielu lat wykorzystuje się zabawy, w które dzieci  angażują zmysł słuchu, węchu, dotyku czy wzroku. Pomimo, że takie zabawy często prowadzą do bałaganu (zwłaszcza, gdy wykorzystujemy sypkie materiały lub płynne substancje) to jednak trzyletnie dzieci z Przedszkola 307 z  grupy „Żabki” często mają możliwość brania w nich udziału, podczas zajęć w naszej placówce.

Dzieci, które biorą udział w tego typu zabawach: odkrywają świat poprzez zmysły, uczą się i zapamiętują kształty, kolory, zapachy, zaczynają świadomie korzystać ze swoich zmysłów i rozwijają swoją wrażliwość. Dotykając różnego rodzaju faktur, rozwijają i usprawniają motorykę rąk, co zaprocentuje w przyszłości przy wypełnianiu obowiązków szkolnych. Takie działania są także relaksujące, a przez to dzieci stają się spokojniejsze, nawiązują relacje międzyludzkie i uczą się współpracy w grupie.

Uaktywniając dzieci poprzez angażujące zabawy sensoryczne pobudzamy je do kreatywnego działania i wyrobienia w swojej świadomości potrzeby ruchu, a to prawdziwy potencjał na przyszłość. Dzieci z grupy „ Żabki” podczas naszych kreatywnych zabaw  pobudzają zmysły, wąchają, dotykają, słuchają i poznają świat wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia zachęca maluchy do poznawania, odkrywania i rozwoju.

Autorki: Renata Zawilińska, Monika Rostek

Zobacz galerię (13 zdjęć)