null

Za nami zaduszki jazzowe w Podziemiach Kamedulskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To była muzyczna uczta dla wszystkich miłośników jazzu. Piotr Wojtasik International Quartet wystąpił wczoraj, 17 listopada w Podziemiach Kamedulskich. Ten wybitny trębacz jazzowy od wielu lat zaprasza do współpracy wyjątkowych artystów z różnych stron świata tworząc za każdym razem nową, zaskakującą paletę barw muzycznych. Koncertował na wielu najważniejszych światowych festiwalach jazzowych od USA i Kanady, poprzez scenę europejską, kończąc na Maroko i Izraelu. Pracuje również jako wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Razem z artystą wystąpili: VIKTOR TOTH – nowa gwiazda saksofonu altowego z Węgier, kompozytor i band leader, ERIC ALLEN – znakomity amerykański perkusista pochodzący z Waszyngtonu oraz MICHAŁ BARAŃSKI – jeden z najwybitniejszych kontrabasistów polskich młodej generacji.

Brzmienie zespołu oparte jest na koncepcji lidera oraz indywidualnych cechach muzyków. W refleksyjny nastrój wprowadziły nas kompozycje Piotra Wojtasika, które stylistycznie przywołują echa jazzu okresu lat 60-tych, posiadają wpływy muzyki "etno", a także elementy "free".

Tuż przed koncertem miała miejsce premiera wyjątkowej płyty, wydanej z okazji X-lecia Jazzu w Podziemiach Kamedulskich. Na krążku znalazły się utwory m.in. takich gwiazd jak: Aga Zaryan, Zbigniew Namysłowski, Artur Dutkiewicz, Andrzej Jagodzińśki czy Jorgos Skolias. Płytę można było wygrać w konkursie, kolejna taka okazja już 8 grudnia! :)

Było jak zawsze wyjątkowo, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia :)

Zobacz galerię (19 zdjęć)