null

Z uśmiechem do przedszkola – czyli słów kilka o zajęciach adaptacyjnych w Przedszkolu nr 422

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nowość, zaciekawienie, niepewność, strach, przygoda i radość - to tylko kilka ze słów, które zawierają się w pojęciu adaptacja. Doświadczają jej zarówno dorośli, jak i dzieci. Choć nie należy do łatwych przeżyć, to mile zapoczątkowana staje się drogą do poznania nowego miejsca, rzeczy a przede wszystkim osób, które mogą stać się dla Nas bliskie i ważne.

Pod koniec wakacji w Przedszkolu nr 422, podobnie jak w wielu innych warszawskich przedszkolach – a dokładniej w sierpniowy czwartek i piątek – 29.08 i 30.08 br. „Pszczółki” oraz „Motylki” wraz z rodzicami i bliskimi uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych.

Dzieci w obecności swoich bliskich poznały przedszkole, swoje panie i wielobarwne sale z czekającymi na nie zabawkami. Choć maluszki mocno trzymały dłonie najbliższych, były bardzo zaciekawione tym, co dla nich przygotowano. Uśmiechy pań dodawały odwagi i zapraszały do wspólnej zabawy. Zaraz po przyjaznym powitaniu, dzieci poznały wesołe pszczółki a z nimi Kubusia Puchatka oraz motylka Barwinka. Następnie wzięły udział w wielu zabawach z rymowankami i skocznymi piosenkami.

Poznały, jak wiele kolorów kryje w sobie chusta animacyjna i jak można przenieść się z nią w zaczarowany świat zabawy i dziecięcego szaleństwa. W salach dzieci z pomocą najbliższych i pań wykonały przepiękne prace plastyczne, które stały się dla nich pamiątką ze wspólnie spędzonych dni.

Uśmiechom nie było końca, gdy zabawa przeniosła się na plac zabaw. A tam czekały już: zjeżdżalnie, huśtawki, bujane koniki, skałka wspinaczkowa, kolorowy pociąg i wiele, wiele innych atrakcji.

Były to dwa słoneczne i radosne dni, będące zapowiedzią czasu spędzonego w przedszkolu. Maluszki i ich Rodziców serdecznie zapraszamy. Czeka Nas wspaniała wyprawa. Choć na początku niełatwa to z czasem niosąca wiele wspólnych wspomnień i przeżyć. Gotowi? Powiedzmy to razem – Ahoj przygodo!

Zobacz galerię (10 zdjęć)