null

Z czego składa się smak? Warsztaty kulinarne dla dorosłych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.01.2020 18:00 - 17.01.2020 20:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

WARSZTATY Z TEORII DOŚWIADCZENIA KULINARNEGO

Jedzenie stanowi jeden z najważniejszych aspektów życia człowieka. Dostarcza nie tylko potrzebnej do życia energii i budulca do wzrostu, lecz także niezwykłej przyjemności oraz okazji do zacieśniania więzi społecznych. W trakcie zajęć spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: czym tak naprawdę jest doświadczenie kulinarne i jakie są jego komponenty? Z czego składa się smak i co sprawia, że potrawa jest smaczna? Jaki jest wpływ osobistych doświadczeń, kultury, genów, na nasze preferencje żywieniowe? Czy o jedzeniu da się mówić obiektywnie, a może o gustach naprawdę się nie rozmawia?

Wyposażeni w tę wiedzę przedyskutujemy różne sposoby tworzenia dań, inspirowane naturą, sztuką i tradycją oraz przeprowadzimy kilka drobnych eksperymentów, które być może podadzą w wątpliwość zastaną wiedzę na temat jedzenia.

Prowadzenie: Tomasz Zielke
—————————————

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy mailowe: samogloska.bok@gmail.com

—————————————
Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Będzie nam miło, jeżeli zabierzecie ze sobą drobny poczęstunek / sok / kawę / herbatę dla innych uczestników zajęć.

Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska ul. Samogłoska 9A lokal 3 (wejście od ulicy Balaton) Kontakt: 511 993 587 / samogloska.bok@gmail.com fb.com/malsamogloska