null

Yatta Vegan Ramen, czyli miejsce, które zaskoczy smakiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dlaczego ramen? Bo ten azjatycki fenomen kulinarny od lat z miejsca podbija serca smakoszy na całym świecie.

Jest tylko jeden warunek do spełnienia, aby tak się stało. Ramen powinien być wyprodukowany z oryginalnych japońskich składników. Właśnie takim możemy rozkoszować się już na Bielanach, w nowo otwartym lokalu przy ul. Efraima Schroegera 74. Co więcej – Yatta Ramen jest całkowicie wegański, a przy tym naprawdę smaczny, co już jest sztuką samą w sobie.

Lokal prowadzą Cezary Łuczak i Marcin Wojtasik, dwaj eksperci od ramen, którzy tajniki potrawy posiedli lata temu. Bielańskie bistro to ich drugi punkt w Warszawie.

– Pomysł na nową lokalizację wyszedł stąd, że obaj jesteśmy z Bielan i bardzo lubimy tę dzielnicę, zwłaszcza starą jej część. Kiedy pojawiła się okazja wynajęcia lokalu w najfajniejszym – naszym zdaniem – miejscu Starych Bielan, przy Schroegera 74, długo się nie zastanawialiśmy – mówi Marcin Wojtasik. – Dodatkowo zdecydowaliśmy, że miejsce będzie wegańskie, bo to jest zgodne z naszymi przekonaniami. Wiemy też, że na Bielanach mieszka dużo wegan, więc decyzja była słuszna. Tym bardziej że lokal otworzyliśmy w marcu br. i od razu ustawiły się do nas kolejki nowych oraz powracających gości, którzy znali nasz ramen z lokalu w centrum – dodaje z uśmiechem.

Ramen ramenowi nierówny

Choć w karcie Yatta Vegan Ramen znajdziemy tylko trzy wersje japońskiego dania z makaronem, wszystkie są w wersji wegańskiej.

– Karta jest krótka. Dzięki temu możemy się skupić na jakości. Makaron, wyłącznie z oryginalnych japońskich składników, specjalnie dla nas produkuje warszawska ma­nufaktura „Ramensky” – tłumaczy Wojtasik.

W karcie znajdziemy także specjalną pozycję „Bombel Ramen”, który jest mniejszy, łagodniejszy i przygotowany z myślą o dzieciach, bo Yatta Vegan Ramen to miejsce dla wszystkich. Dla tych, którzy zaś lubią być nieustannie zaskakiwani smakiem, już wkrótce pojawi się „ramen tygodnia”.

Yatta Vegan Ramen otwarte jest codziennie od godziny 12 do 20. Dania można zamawiać również na wynos pod numerem telefonu 797 677 004 i z dostawą do domu za pośrednictwem Bolt Food.

Autor: Iwona Sobczak

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.