null

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Przedszkolu nr 236

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dnia 8 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu ciekawe spotkanie organizowane  w ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy” w związku z udziałem Przedszkola nr 236 „Mali Odkrywcy” w  akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Pobliska Szkoła Podstawowa nr 214 gościła wraz z uczniami klas starszych na naszym ogrodzie przedszkolnym, organizując spotkanie tematyczne „Czytam bo lubię”.  Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków fantastyczny spektakl z zabawą czytelniczą. Oczywiście odbyło się czytanie wierszy dla dzieci znanych polskich poetów, gry, zagadki i zabawy związane z literaturą i poezją dziecięcą. Przedszkolaki zaciekawione i zainspirowane czytelnictwem będą długo pamiętać to wspólne spotkanie. Radość i uśmiech pojawiający się na twarzy małych dzieci podczas czytania im był bezcenny.

Czytelnictwo to ważna sfera w życiu dzieci, młodzieży. Rozwija wrażliwość estetyczną, wpływa na rozwój intelektualny, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą, rozwija życie emocjonalne. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, jest wspaniałą przygodą  szczególnie gdy dzieci czytają dzieciom,  dlatego warto czytelnictwo popularyzować  wśród najmłodszych.

Pamiętajmy, cytując słowa, znanej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i uczmy najmłodszych, że warto czytać, bo dzięki temu świat jest piękniejszy. Rolą nauczyciela zaś, jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży miłości do literatury a dzięki takim integrującym małych i dużych czytelników spotkaniom było to możliwe.

Katarzyna Bronikowska-nauczycielka P.236