null

XIX Bieg Chomiczówki i VI Bieg Chiński

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 20 stycznia 2002 r. (niedziela) na terenie osiedla Chomiczówka odbyły się: XIX Bieg Chomiczówki i VI Bieg Chiński zorganizowane przez Urząd Gminy Warszawa-Bielany i Ognisko TKKF "Chomiczówka".

Współorganizatorami byli: Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Biura Zarządu m.st. Warszawy, Zarząd Główny TKKF, Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Chomiczówka" i Szkoła Podstawowa nr 80 im. M. Kownackiej. Patronat Honorowy nad biegami objął Burmistrz Gminy Warszawa-Bielany Pan Karol Szadurski, a Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego była Pani Maria Wiro-Kiro- Członek Zarządu Gminy Warszawa- Bielany.

Biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nich udział zawodnicy z całej Polski oraz z zagranicy. W XIX Biegu Chomiczówki rozpoczętym sygnałem przez Przewodniczącego Rady Gminy Warszawa-Bielany Pana Stanisława Markiewicza wzięło udział 290 uczestników startujących na odcinku 15 km w jedenastu kategoriach. W VI Biegu Chińskim, który sygnałem do startu rozpoczął Burmistrz Gminy Warszawa-Bielany Pan Karol Szadurski wzięło udział 150 uczestników startujących na odcinku 5 km, w pięciu kategoriach.

Faworytem XIX Biegu Chomiczówki był Dariusz Wieczorek z Legii Warszawa. W zeszłym roku uzyskał na tym dystansie czas 45:57 i jest rekordzistą tej trasy od 1999 r. z czasem 45:28. W tym roku nie zawiódł dopingujących go kibiców i zwyciężył pokonując dystans w czasie 47:21. Pierwszą zawodniczką, która przybiegła na metę XIX Biegu Chomiczówki była Aniela Nikiel z Klubu "Sprint Bielsko Biała" uzyskując czas 54:12.

Zwycięzcami VI Biegu Chińskiego byli: Piotr Kitliński z Klubu "Nefryt Lubartów" z czasem 16:07 i Patrycja Włodarczyk z czasem 16:55.

Najlepszym zawodnikiem mieszkającym w Gminie Warszawa-Bielany był Andrzej Zduńczyk, który uzyskał czas 1:05:43.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i cieszymy się, że warszawskie Bielany umożliwiły uczestnikom biegów pokazanie swoich umiejętności i sportowego zacięcia. Wszelkie informacje dotyczące wyników biegów dostępne są na stronie http://www.biegi.e.pl