null

Wystawa "Zielona Warszawa. Green Warsaw" – jeszcze do 7 lutego w bielańskim ratuszu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawski system roweru publicznego Veturilo znalazł się na 10 miejscu wśród najlepszych systemów rowerowych na świecie. Opublikował tę informację dziennik "USA Today"!
"Ptasi Azyl", który powstał na terenie warszawskiego Zoo przyjmuje rocznie około 2 500 ptasich pacjentów z pośród 150 gatunków występujących w Polsce. Ośrodek dzięki swojej działalności przyczynia się do ochrony wielu gatunków ptaków, w tym gatunków zagrożonych wyginięciem.

Powierzchnia dzisiejszych Ogrodów Łazienkowskich to 76 ha. Prawie ¼ powierzchni Warszawy stanowią tereny zielone. W mieście jest 76 parków, 160 placów i zieleńców. Warszawa jest też jedną z niewielu stolic europejskich, o tak dużym udziale kompleksów leśnych w ogólnej powierzchni miasta…

Te i inne ciekawostki ekologiczne dotyczące stolicy prezentuje wystawa "Zielona Warszawa. Green Warsaw", którą jeszcze do pt. 7 lutego można oglądać w siedzibie bielańskiego ratusza przy ul. Żeromskiego 29 – wejście od ul. Jarzębskiego.

To ekspozycja, która powstała z okazji odbywającego się w Warszawie w dn. 11-12 listopada 2013 r. szczytu klimatycznego COP19/CMP9. Ekspozycja pokazuje, że Warszawa to miasto parków, skwerów i naturalnego brzegu Wisły. To też miejsce, w którym podejmowane są inicjatywy mające na celu m.in. efektywne wykorzystanie energii czy ochronę wód.

Wśród plansz znaleźć można m.in. te poświęcone Nadwiślańskiemu Szlakowi Rowerowemu, Mostowi Świętokrzyskiemu, oczyszczalni ścieków Czajka czy też plażom i pętli kajakowo-rowerowej.

Wystawę przygotowało Biuro Infrastruktury m.st. Warszawy oraz Warszawska Organizacja Turystyczna.

Zapraszamy!

WOŚ