null

Wystawa "Reklama Retro"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do 13 września 2013 r. w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany ul. Duracza 19 można obejrzeć wystawę pt. "Reklama retro" czyli reklamę z prasy warszawskiej okresu międzywojennego (1920-1939) ze zbiorów rodzinnych Beaty Joanny Przedpełskiej. Reklamy ukazały się w takich gazetach i czasopismach jak "Kurjer Warszawski", "Express Poranny", "Goniec Warszawski", "Tygodnik Illustrowany", "Gazeta Warszawska", "Kino", "Pani Domu", "Praktyczna Pani", "Drogerzysta", "Światowid", "ABC - Nowiny Codzienne", "Radjo" i "AS".

Efektowne graficznie i opatrzone dowcipnymi tekstami zachęcały do nabycia perfum, mydeł, pudrów, szamponów, kremów, proszków do prania, lekarstw, słodyczy, butów, ubrań, radioodbiorników i samochodów. Na wystawie nie zabraknie oczywiście słynnego hasła, wymyślonego przez Melchiora Wańkowicza: "Cukier krzepi".

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 sierpnia 2013 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany przy ul. Duracza 19 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.