null

Wystawa pokonkursowa "Bądź EKO na Bielanach"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę, 16 listopada br. w bielańskim Ratuszu odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w ogólnodzielnicowym konkursie „Bądź EKO na Bielanach”. Tegoroczna, III edycja konkursu, przebiegała pod hasłem „Zwierzęta Bielan”. Wzięło w niej udział ponad 150 osób. Jury nagrodziło 9 prac, a wyróżniło 24. Wystawę można oglądać do końca listopada br. w godzinach pracy urzędu (wejście od ul. Jarzębskiego). Serdecznie zapraszamy!

Konkurs plastyczny „Bądź EKO na Bielanach” organizowany jest przez Dzielnicę Bielany oraz Fundację Żyj z pasją od 2014 r. Cel konkursu to rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej dzieci i młodzieży, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za przyrodę najbliższego otoczenia; w tym roku szczególnie – uwrażliwienie na żyjące na Bielanach zwierzęta. Nagrodą główną w konkursie był pobyt na plenerze plastycznym pn. „Wakacje z pasją – artystyczne inspiracje”, organizowanym przez Fundację Żyj z pasją w lipcu 2016 roku w Zakopanem.

Wernisaż otworzył uroczyście wiceburmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz przewodnicząca jury Halina Piwowarska, a także goście specjalni: Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik oraz Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody, geograf, członek Europejskiego Stowarzyszenia Prezenterów Pogody (organizacji skupionej na działalności związanej z ekologią i ochroną klimatu), autor telewizyjnego magazynu ekologicznego „Dobre Klimaty”.

W wernisażu udział wzięli przedstawiciele sponsorów nagrody głównej, którymi w tym roku byli: BYŚ - Wojciech Byśkiniewicz; Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o.; Toyota Bielany oraz AG-Complex Sp. z o.o.; a także przyjaciele Fundacji, prowadzący z młodzieżą tematyczne warsztaty podczas wyjazdów „Wakacje z pasją” – Halina Rowicka i Zofia Czernicka.

Laureaci i wyróżnieni oraz ich opiekunowie artystyczni otrzymali specjalnie wydane na tę okazję przez Dzielnicę Bielany zestawy pocztówek, na których prezentowane są prace znajdujące się na wystawie.

 

Wszystkim raz jeszcze serdecznie gratulujemy! Przypomnijmy nagrodzonych autorów:

LAUREACI: Lena Szyszkiewicz, Zofia Mańkowska, Magdalena Żurek, Jan Golimowski, Wiktoria Piszczelska, Julia Kędzierska, Elżbieta Pyrka, Antoni Maksymiuk, Ola Płaza

WYRÓŻNIENI: Sabina Krysik,Zuzanna Komosa, Marta Buciarska, Oliwia Czerwińska

Maja Wiśniakowska, Kaja Walentynowicz, Anna Urmańska, Józef Mańkowski, Hanna Krysińska, Zofia Krysińska, Klara Mąkosa, Jagna Goliszewska, Karolina Lubańska, Krzysztof Górka, Anna Golicka, Nina Skrodzka, Liliana Krupa, Zofia Bartnik, Ilian Chernomazov, Dominika Olszewska, Małgorzata Jabłonowska, Katarzyna Pilewska, Rozalia Seń, Aleksandra Towarnicka

Po oficjalnej części wernisażu dzieci i młodzież ze szkół laureatów i wyróżnionych uczestniczyły w spotkaniu z Tomaszem Zubilewiczem i Jakubem Poradą, którzy opowiadali o swoich największych pasjach – podróżach.

Zobacz galerię (22 zdjęć)