null

Wystawa malarstwa - ARS LONGA

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.09.2020 14:00 - 29.10.2020 20:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Tablicowe malarstwo gotyckie jest absolutnie wyjątkowe. Wyraża się to zarówno poprzez specyficzną stylistykę form, idealizację świętych postaci i żywą, intensywną kolorystykę, jak i poprzez przekazywanie istotnych treści w sposób całkowicie niekonwencjonalny. Nie jest to malarstwo realistyczne, studyjne czy impresyjne. Lecz zdecydowanie odnaturalizowane, wyobrażeniowe, w którym najczęściej bezwzględnym elementem kompozycyjnym jest złoto, zawsze symbolizujące Boga. Każda barwa jest mu podporządkowana i ma swoje symboliczne przesłanie.

Pracownia Technologii i Kopii Malarstwa Średniowiecznego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie oraz Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zapraszają na wystawę ARS LONGA poświęconą malarstwu gotyckiemu. Wernisaż wystawy oraz spotkanie z prof. ASP dr hab. Aleksandrą Krupską oraz Marcinem Petrusem odbędzie w dniu 13.09 o godzinie 14:00. Wstęp wolny.

Szczegóły: https://dobremiejsce.org/

!!! UWAGA: Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami wyznaczonymi przez MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY !!!