null

Wystawa i wernisaż prac Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików zaprasza na III wystawę grafiki i prac na podłożu papierowym.

Wystawa obok tradyjnych technik grafiki warsztatowej, promuje również techniki mieszane, cyfrowe, kolaż, rysunek i pastel. Zapraszamy choćby na chwilę do świata stworzonego przez Artystów, by nasycić oczy i duszę wewnętrzną harmonią i pięknem.

Data: 2 sierpnia - 31 sierpnia 2019 r. 
Wernisaż: 2 sierpnia, godz. 17.00.
Miejsce: Foyer sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany.
WSTĘP WOLNY!
 
Wystawa zbiorowa z okazji jubileuszu ZPAMiG w II odsłonie w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, obok tradycyjnych technik grafiki warsztatowej promuje również techniki cyfrowe oraz mieszane. Ekspozycja  wzbogacona jest o rysunek, kolaż i pastel. Artyści, biorący w niej udział, dotykają w swoich kompozycjach problemów światła, przestrzeni, płaszczyzny, struktury obrazu, czerpią inspiracje z obserwacji otaczającego świata i tworzą swój własny. Zapraszamy choćby na chwilę, do tego świata, by nasycić oczy i duszę jego wewnętrzną harmonią i pięknem.

Uczestnicy wystawy:
Joanna Adamek,  Marcin Barysz, Małgorzata Budzyńska, Helena Czerska, Maka Gadowska, Małgorzata Jaworska, Zdzisław Kędzierski, Waldemar Kusal, Krzysztof Łaźny, Elżbieta Musiał, Elżbieta Owczarek, Iwona Piszczelska,  Katarzyna Pietrzak, Magdalena  Piwko-Chudzik, Danuta Popławska, Teresa Radomyska-Kusal, Kris Rudolf, Anna Sobol, Krzysztof Skrętowski, Anna Stachera, Marek Strójwąs, Zbigniew Tomczyk, Anna Trzepańska, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler  
                                                                                                                                 

Cykl wystaw graficznych, których kuratorem jest Elżbieta Owczarek, organizowany jest w ramach obchodów 35-lecia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, nawiązuje do tradycji zbiorowych wystaw grafiki, które miały miejsce w latach 1994-2001. Ekspozycje były aranżowane w  ramach programu realizowanego wspólnie z Ministerstwem Kultury w oparciu o wykładnię UNESCO o ochronie zanikających technik artystycznych. ZPAMiG zarządzał unikatową w skali europejskiej Doświadczalną Pracownią Litografii na Saskiej Kępie w Warszawie. Oprócz tego był organizatorem szeregu wystaw problemowych, plenerów i sympozjów, w których uczestniczyło i z których pożytków korzystało całe środowisko w kraju.
Obecnie ZPAMiG, obok innych stowarzyszeń i związków artystycznych w Polsce, koncentruje swą działalność wokół problematyki malarstwa i grafiki, ich społecznej kondycji i roli, zgodnie ze swoimi statutowymi celami.
Zobacz galerię (3 zdjęć)