null

Wystawa "FAScynujące dzieci"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tylko do 19 grudnia można obejrzeć wystawę „FAScynujące dzieci". Wystawa ma miejsce w sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i można ją zwiedzać w godzinach 9.00 – 18.00.

Można na niej zobaczyć po raz pierwszy przejmujące zdjęcia dzieci z FAS (Płodowym Zespołem Alkoholowym) i ich opiekunów. Zdjęcia zostały zrobione w 2006 roku podczas obozu terapeutycznego w Sierczynku zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa o/Śląski w Lędzinach. Dzieci z płodowymi uszkodzeniami poalkoholowymi często wychowują się w rodzinach zastępczych.

W Polsce rodzi się rocznie ok. 900 dzieci z pełnoobjawowym FAS. Ponad dziesięciokrotnie większa jest liczba dzieci z mniej poważnymi, lecz nieodwracalnymi uszkodzeniami poalkoholowymi.

Wystawę zorganizowali: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Biuro Polityki Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawa jest częścią akcji "Ciąża bez alkoholu", nad którą patronat sprawują: Minister Zdrowia, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Światowa Organizacja Zdrowia - Biuro WHO w Polsce. Kampanię wspiera ponad 600 samorządów lokalnych oraz 12 wojewódzkich.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie www.ciazabezalkoholu.pl  

Natalia Skipietrow