null

Wyróżnienie dla Klubu Małego Wolontariusza P.236 „Ósemeczka”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od wielu lat w naszej placówce, Klub Małego Wolontariusza P.236 „Ósemeczka” prowadzi dobroczynną działalność na rzecz potrzebujących. Ciekawi świata, pełni pasji i zaangażowania Mali Wolontariusze, Rodzice i cały personel przedszkola wielokrotnie udowodnili, że w podejmowanych przez siebie działaniach potrafią kierować się „patrzeniem sercem” – świadczącym o wrażliwości człowieka. Różnorodnym, aktywnym działaniom przyświecało zawsze hasło „Pomagamy, bo lubimy i chcemy”. 

Dzięki ofiarności, zaangażowaniu i otwartości serc całej społeczności przedszkola, możliwe było przeprowadzenie różnych działań i akcji skutkujących wsparciem oraz pomocą na rzecz osób i środowiska lokalnego. Udział w przedsięwzięciach pokazujących, jak wiele dobra można uczynić, gdy łączymy się wspólnie.         

Podejmowane przez Nas działania zostały docenione 8 grudnia 2021r., podczas uroczystej Gali Bielańskiego Wolontariusza Roku 2021. Nasz Klub Małego Wolontariusza „Ósemeczka” otrzymał tytuł „Szkoła promująca wolontariat”. Nagrodę w imieniu Klubu odebrała z rąk Pana burmistrza Grzegorza Pietruczuka i Pani poseł Joanny Fabisiak nasza Pani dyrektor – Katarzyna Kwiecińska. Jesteśmy dumni z docenienia i uhonorowania naszych wieloletnich działań.

Niesienie pomocy to ogromna satysfakcja i radość. Wspieranie innych i rozpowszechnianie wolontariatu to dla nas bezinteresowne działania, tym bardziej cieszy i motywuje, gdy zostaje to zauważone. Chcielibyśmy, aby udział naszych przedszkolaków w „małym wolontariacie” zaowocował w przyszłości ich aktywnością w kierunku niesienia pomocy i promowaniu idei wolontariatu.   

R. Stróżyk i A. Trzpioła – koordynatorki Klubu Małego Wolontariusza P.236 „Ósemeczka” w Przedszkolu nr 236.

Na niebieskim tle stoi szklana statuetka z napisem „Szkoła Promująca Wolontariat” obok papierowy, formatu A4 Akt Nadania tytułu dla Klubu Małego Wolontariusza P. 236 „Ósemeczka”.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Na scenie, na niebieskim tle stoją trzy kobiety, jedna niskiego wzrostu ubrana w niebieską bluzkę i czarne spodnie trzyma w ręku dużą paierową torbę i ma maseczkę na twarzy, druga niskiego wzrostu ubrana w beżową sukienkę i beżowo-brązowy sweter ma na twarzy maseczkę stoi obok kobiety wysokiego wzrostu ubranej w czarne spodnie i czerwoną marynarkę, która ma na twarzy maseczkę i trzyma w jednym ręku szklaną statuetkę wraz z dyplomem, a w drugim ręku dużą papierową torbę. Obok kobiety stoi mężczyzna w ciemnym garniturze i z maseczkę na twarzy i podaje wyciągniętą rękę.