null

Wyniki głosowania budżetu obywatelskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wrześniu odbyły się wybory projektów z budżetu obywatelskiego na rok 2021. Mieszkańcy mogli wybrać swoich faworytów spośród 132 projektów związanych z zielenią, kulturą, sportem czy bezpieczeństwem na drogach. W tym roku odnotowano wzrost zainteresowania głosowaniem, w którym wzięło udział aż 8409 mieszkańców, ponad 400 więcej niż we wcześniejszej edycji. Poniżej prezentujemy listę zwycięskich projektów:

Więcej drzew i krzewów dla Bielan

Liczba głosów: 3074 | koszt projektu: 230 000 zł

Zasadzenie 100 drzew oraz 600m2 krzewów w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców w ramach akcji „Milion drzew” dla Warszawy. Nowe drzewa będą naszą naturalną tarczą przed zanieczyszczeniami oraz przyczynią się do walki z globalnym ociepleniem.

Czyste Stawy Brustmana - czysta woda w stawach na Wawrzyszewie

Liczba głosów: 2261 | koszt projektu: 65 000 zł

Oczyszczenie za pomocą biologicznego środka (wyselekcjonowanych szczepów bakterii) Stawów Brustmana w celu przywrócenia ich naturalnego piękna i czystej wody, pozytywnie wpływającej na krajobraz i otoczenie.

Doświetlenie przejść dla pieszych na ulicach: Wolumen, Wergiliusza, Przybyszewskiego, Bogusławskiego, Kwitnącej, Wrzeciono, Kochanowskiego, Staffa i Balcerzaka

Liczba głosów: 2023 | koszt projektu: 505 000 zł

Projekt zakłada zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu poprzez doświetlenie przejść dla pieszych (lampami LED) na ulicach: Wolumen, Wergiliusza, Przybyszewskiego, Bogusławskiego, Kwitnącej, Wrzeciono, Kochanowskiego, Staffa i Balcerzaka.

Obserwatorium nieba na Bielanach

Liczba głosów: 1940 | koszt projektu: 120 000 zł

Punkt astronomiczny składający się z teleskopów astronomicznych, umożliwiających obserwację nieba nocą. Stanowiska trzech teleskopów astronomicznych oraz widokowych, umieszczonych na terenie placu zabaw przy ul. Opalin.

Mini Rewitalizacja Stawów Brustmana

Liczba głosów: 1828 | koszt projektu: 287 000 zł

Projekt ukierunkowany na poprawę estetyki Stawów Brustmana, które są urokliwym miejscem w sercu osiedla Wawrzyszew. To ulubione miejsce spacerów i wypoczynku na Bielanach.

Zielony projekt dla Bielan - nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin i kwiatów cebulowych oraz wykonanie ekspertyz stanu zdrowotnego dorosłych drzew

Liczba głosów: 1648 | koszt projektu: 523 000 zł

Projekt przewiduje wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, bylin i kwiatów cebulowych (m.in. żonkili, tulipanów i krokusów) na terenie dzielnicy Bielany w okolicy skrzyżowań i w pasach drogowych ulic.

Zielone Młociny - Posadźmy drzewa i krzewy na terenie węzła komunikacyjnego Młociny

Liczba głosów: 1585 | koszt projektu: 292 975 zł

Projekt polega na posadzeniu 9 drzew na terenie węzła komunikacyjnego Młociny. Precyzyjne lokalizacje nasadzeń drzew zostaną określone przez Zarząd Zieleni w ramach programu „Milion drzew” dla Warszawy. Dodatkowo będą sadzone krzewy liściaste.

Zaparkuj swój rower

Liczba głosów: 1549 | koszt projektu: 238 500 zł

Instalacja stojaków oraz wiat rowerowych w miejscach często uczęszczanych (m.in. okolice parków, szkół, przychodni) oraz tam gdzie występuje deficyt miejsc parkingowych dla samochodów.

Owocowe Bielany - Owocowe Sady Bielańskie

Liczba głosów: 1537 | koszt projektu: 37 000 zł

Celem projektu jest zasadzenie starych odmian drzew owocowych: jabłoń, grusza, śliwa i czereśnia w bielańskich parkach i pasach zieleni miejskiej dostępnej dla mieszkańców dzielnicy.

Ocalmy Aleję Lip w Parku Młocińskim

Liczba głosów: 1535 | koszt projektu: 560 000 zł

Aleje starych lip wytyczające drogę do parku oraz otaczające trasy spacerowe są charakterystycznym elementem Parku Młocińskiego, nadającym mu niepowtarzalny urok miejsca z historią. Projekt ma na celu ocalenie lip tworzących aleje - drzewa wymagają inwentaryzacji, oceny ich stanu oraz przeprowadzenia niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, a także poprawy warunków otoczenia.

W kwiatów powodzi - Łąki na Bielanach

Liczba głosów: 1500 | koszt projektu: 35 000 zł

Kwietny dywan w przestrzeni miejskiej nie tylko ubarwi ją różnorodnością gatunków, przyciągnie też owady, w tym wielokolorowe motyle. Będzie doskonałym miejscem służącym edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bioróżnorodności miejskiej.

200 stojaków na rowery dla Bielan

Liczba głosów: 1477 | koszt projektu: 80 000 zł

W ramach projektu urząd zakupi 200 szt. stojaków rowerowych. Kształt - odwrócona litera „U”. Zamontowane zostaną w parkach, na podwórkach i ulicach Bielan, w miejscach zgłoszonych przez mieszkańców i zgodnych z szeroką pojętą infrastrukturą.

Bezpłatne kino na Bielanach

Liczba głosów: 1465 | koszt projektu: 48 000 zł

Projekt polega na organizacji bezpłatnych seansów filmowych dla mieszkańców Bielan. Składa się z trzech formy: Kino za rogiem, Aktorki na Bielanach i Kino Plenerowe.

Rozwiązania #ZEROWASTE dla Bielan - jadłodzielnia, zniczodzielnia, bank czasu, program „złota rączka dla seniora” oraz warsztaty dla mieszkańców

Liczba głosów: 1459 | koszt projektu: 74 900 zł

Projekt proponuje rozwiązania zero/less waste, w tym m.in. ustawienie jadłodzielni, 3 zniczodzielni, wprowadzenia programów „banku czasu” i „złota rączka dla seniora” oraz przeprowadzenie ogólnodostępnych warsztatów dla mieszkańców: zero waste dla początkujących, warsztaty ekodetergentowe, ekokosmetyków, kompostowe, szydełkowania i upcyclingu.

Krzewy wzdłuż alei Reymonta

Liczba głosów: 1326 | koszt projektu: 168 500 zł

Nasadzenie krzewów oraz traw ozdobnych wzdłuż alei Reymonta oraz zakup i dostawienie ławek od ulicy Andersena do Wólczyńskiej.

Park kieszonkowy na tyłach przystanku Aspekt

Liczba głosów: 1221 | koszt projektu: 50 000 zł

Zamysłem projektu jest zmiana przestrzeni na tyłach przystanku autobusowego Aspekt. Obecnie teren ten jest niezagospodarowany. W ramach projektu utworzona zostanie w tym miejscu przestrzeń ogólnodostępną z nowymi alejkami, drzewami, krzewami i kwiatami cebulowymi.

Stworzenie łąki kwietnej

Liczba głosów: 1161 | koszt projektu: 40 000 zł

Stworzenie łąki kwietnej na terenie w sąsiedztwie altan śmietnikowych użytkowanych przez mieszkańców osiedla Bielany.

Nowoczesne boiska przy SP80

Liczba głosów: 1100 | koszt projektu: 330 000 zł

Modernizacja boiska szkolnego do koszykówki i piłki nożnej przy SP80.

Pasieka w Domu Dziecka nr 1 ‚Nasz Dom’ im. Maryny Falskiej

Liczba głosów: 1100 | koszt projektu: 37 350 zł

Projekt zakłada powstanie edukacyjnej pasieki na 5 uli na terenie placówki opiekuńczej Domu Dziecka nr 1 „Nasz Dom” im. Maryny Falskiej przy alei Zjednoczenia 1.

Poidełko parkowe dla wszystkich z dodatkową miską dla zwierząt w Lesie Młociny

Liczba głosów: 1093 | koszt projektu: 65 000 zł

Projekt zakłada montaż poidełka w Lesie Młociny przy ul. Papirusów przy siłowni plenerowej.

„Razem dla Lasu Bielańskiego” - wspólnie sprzątamy las

Liczba głosów: 1083 | koszt projektu: 40 000 zł

Dwanaście spotkań (raz w miesiącu) pod patronatem przedstawiciela Lasów Miejskich Warszawa. Spotkania mają na celu integrację ludzi, którym dobro lasu leży na sercu. Tematyka spotkań będzie dostosowana do sezonowości zmian w przyrodzie i aktualnych tematów związanych z ochrona lasów i prowadzeniem gospodarki leśnej w Warszawie.

Spacerowo. Uzupełnienie ciągu komunikacyjnego dla pieszych przy ul. Wólczyńskiej

Liczba głosów: 1048 | koszt projektu: 250 000 zł

Projekt polega na ułożeniu chodnika w miejsce wydeptanej ścieżki, wzdłuż fragmentu ulicy Wólczyńskiej i połączeniu z istniejącymi chodnikami wzdłuż Sokratesa i Nocznickiego.

Krzewy na Sokratesa - Zielona Sokratesa

Liczba głosów: 1048 | koszt projektu: 125 550 zł

Posadzenie krzewów liściastych wzdłuż ulicy Sokratesa.

Zielona Marymoncka

Liczba głosów: 1012 | koszt projektu: 107 000 zł

Posadzenie krzewów, bylin oraz traw ozdobnych w pasie środkowym ul. Marymonckiej na odcinku od Szpitala Bielańskiego do al. Zjednoczenia oraz ustawienie ławek dla osób starszych.

Teatrzyki dla dzieci w Bibliotece na Reymonta 6

Liczba głosów: 369 | koszt projektu: 6 000 zł

Projekt zakłada organizację 10 teatrzyków, raz na miesiąc poza wakacjami, dla dzieci.

Klub gier wszelakich

Liczba głosów: 360 | koszt projektu: 6 000 zł

W kolejnej edycji projektu „Klub gier wszelakich” w Bielańskim Ośrodku Kultury organizowane będą dalsze bezpłatne spotkania, na których gra się w gry planszowe samemu, lub z instruktorem.

Załączniki: