null

Wyłoniliśmy zwycięzców 7. edycji konkursu "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od siedmiu lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, w którym biorą udział uczniowie klas piątych warszawskich szkół podstawowych.

Tegoroczny konkurs, choć w nieco zmienionych warunkach i nowej rzeczywistości, odbył się – jak zawsze – w trzech etapach. Pierwszy zdążył jeszcze odbyć się w szkołach. Nauczyciele typowali spośród uczniów dwuosobową drużynę reprezentującą placówkę.
W tym roku do konkursu zgłosiły się 72 szkoły podstawowe – 144 uczniów.

Ten drugi etap to test wiedzy. Odbył się 5 marca w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10. Uczniowie musieli zmierzyć się z trzydziestoma niełatwymi pytaniami, które dotyczyły szeroko rozumianej działalności Straży Miejskiej, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. Z każdej dzielnicy do kolejnego etapu przeszła tylko jedna drużyna z najwyższą ilością punktów. Drugi etap również jeszcze zdążył odbyć się stacjonarnie. Kilka dni później zamknięto szkoły i usłyszeliśmy zalecenie pozostania w domach. Ale te trudności nie przerwały rywalizacji.

W sumie do trzeciego etapu przeszły 22 szkoły. Zawsze w tym etapie odbywała się między innymi rywalizacja na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz pokaz sposobów udzielania pierwszej pomocy. Tych elementów konkursu z oczywistych względów być nie mogło. Ale dzieci przygotowały i wysłały prace plastyczne, które zostały ocenione przez jury – wszystko online. Prace plastyczne musiały być przygotowane na następujący temat: „Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”. Zdjęcie gotowego dzieła, wykonanego dowolną metodą, w dowolnym programie graficznym, miało być wysłane do 20 maja. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie liczby zdobytych punktów z testu oraz oceny pracy plastycznej.

Oto zwycięzcy:

I miejsce

SP 206 Dzielnica Targówek

 

II miejsce

SP 289 Bielany

SP 34 Śródmieście

SP 11 Ursus

SP 343 Ursynów

SP 227 Włochy

 

III miejsce

SP 312 Praga Południe

 

GRATULUJEMY!

 

Warszawska Straż Miejska bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie: dzieciom – za ich niezwykłe zaangażowanie, rywalizację w duchu zasad fair-play, kreatywność i pomysłowość, a także pedagogom, którzy – pomimo utrudnionych warunków pracy spowodowanych epidemią i brakiem bezpośredniego kontaktu z uczniami – stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili swoich podopiecznych przez całą konkursową procedurę. Dziękujemy!

Laureaci konkursu otrzymają nagrody przekazane przez burmistrzów poszczególnych dzielnic.

Tegoroczną, siódmą już, edycję wspierały m.in.: Urzędy Dzielnic, Tramwaje Warszawskie, MZA, Zarząd Dróg Miejskich, PKiN, Automobilklub Polski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Orange, MPWiK, Haribo, Teatr Kamienica, Poland Bike, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Biegnij Warszawo.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Patronat medialny: Radio Plus.

dsc01867.jpg
Zobacz galerię (6 zdjęć)
dsc01902.jpg
dsc01956.jpg
dsc02097.jpg
plakat_7_edycja_konkursu_.jpg
sp_289.jpg

Załączniki: