null

WYGRANA PRZEDSZKOLA NR 346 "POD KASZTANEM" W KONKURSIE #BEACTIVE W SZKOLE I PRZEDSZKOLU– EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 2019

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 23 – 27 września 2019 r. w Przedszkolu 346 „Pod Kasztanem” przy ulicy Klaudyny 8 w Warszawie po raz trzeci obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu  pod nazwą „ # BeActive”. Naszym nadrzędnym celem była promocja sportu i aktywności zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych.  Każdy dzień był starannie zaplanowany przez koordynatorki akcji sportowej w naszej placówce: Panią Emilię Majewską oraz Panią  Barbarę Siwik. Już od pierwszego dnia dzieciaki uczestniczyły w grach i zajęciach sportowych dostosowanych do ich wieku i umiejętności.

Podczas trwającego w naszym przedszkolu wspomnianego wydarzenia, we wtorek 24 września pojawił się u nas ZNANY POLSKI SIATKARZ - PAN PIOTR ŁUKASIK. Pan Piotr gra na pozycji przyjmującego w polskiej reprezentacji siatkarskiej i o swojej pasji do siatkówki opowiadał naszym przedszkolakom. Przyniósł ze sobą zdobyte przez siebie medale oraz koszulkę, którą zostawił u nas na pamiątkę i uczył dzieci odbić siatkarskich, prowadząc trening „Valleyball Kids”.

Kolejne dni również obfitowały w wiele sportowych emocji podczas gier i zabaw ruchowych min. „Statki na sportowo”, „Mini Sports Dance”, „Basketball Kids”, „Mini La Kids” . Tańce na sportowo oraz zabawy, prowadziłanasza instruktorka tańca -   Pani Joanna Intrys. W czwartek 26 września odwiedził nasze przedszkole kolejny gość - Pan Cezary Skiba - trener mistrzów pływackich, obecnie instruktor i promotor sportu, ale też tata dziewczynki uczęszczającej do naszego przedszkola.Dzieci pod kierunkiem Pana Cezarego  miały okazję zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód, adekwatnie do swoich umiejętności i możliwości fizycznych. Mali sportowcy  spisali się bardzo dzielnie, a za wysiłek i włożony trud otrzymali gadżety sportowe.

Nasz wyjątkowo aktywny tydzień zakończyliśmy grami integracyjnymi „Podchody po zdrowie” oraz grą terenową „ Aktywny odkrywca”. Tym razem z dziećmi bawiła się cała kadra kierownicza i społeczność przedszkolna. 

Dlatego też z ogromną radością dzielimy się informacją, iż nasze przedszkole w ramach działań podczas  EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU ponownie zwyciężyło w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Byliśmy wśród zwycięskiej 10 wszystkich placówek oświatowych z całego kraju. Do zwycięstwa przyczyniła się pomysłowość i zaangażowanie Pani Emilki oraz Pani Basi i Pani Asi, zorganizowany trening dzieci  z Panem Piotrem Łukasikiem - piłkarzem reprezentacji Polski w siatkówce oraz zajęcia sportowe z torem przeszkód z Panem Piotrem Skibą – trenerem pływaków. Na uznanie szczególnie jednak  zasługuje  dzielna postawa sportowa naszych przedszkolaków podczas zabaw i zajęć ruchowych oraz wsparcie i zaangażowanie rodziców i pracowników przedszkola, za co serdecznie  dziękujemy.

Uroczysta gala odbyła się 10 października 2019 r. Gościem wydarzenia był Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki, Ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu oraz zwycięzcy konkursu. Nagrodę odebrała dyrektor przedszkola Pani Małgorzata Pakuła wraz z koordynatorkami w/w działań.

Wspominając te działania stwierdzamy, iż kreatywne gry i zabawy sportowe były super, a Przedszkole „Pod Kasztanem”  po raz kolejny udowodniło sportową postawę  „ # BeActive”.

Autorki tekstu:
Emilia Majewska , Barbara Siwik

Autorka zdjęć:
Kamila Turczyńska

Zobacz galerię (5 zdjęć)