null

Wybrano wykonawcę przebudowy ciągu ulic K.S. Rudnickiego, W. Perzyńskiego i B. Podczaszyńskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok na ulicę na Bielanach przeznaczoną do remontu, po prawej stronie drzewa a po lewej parking samochodowy

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa wyłonił wykonawcę przebudowy liczącego 1,9 km ciągu ulic K.S. Rudnickiego, W. Perzyńskiego i B. Podczaszyńskiego

Najkorzystniejszą propozycję przedstawiła Balzola i to jej powierzone zostanie zadanie odnowy jednego z ważniejszych ciągów ulic na Bielanach.

Podpisanie umowy, powinno nastąpić jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Największa zmiana czeka skrzyżowanie ulic K.S. Rudnickiego i J. Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu ma zastąpić rondo turbinowe.

Na całym ciągu wybudowane zostaną przejścia dla pieszych. Pierwsza zebra powstanie na ul. K.S. Rudnickiego przy wjeździe do myjni, druga – na wysokości budynku W. Perzyńskiego 14D, a trzecia - przy skrzyżowaniu z ul. L. Staffa. Przejścia bez sygnalizacji wyposażone zostaną w azyle.

Na ul. B. Podczaszyńskiego po zachodniej stronie poszerzony zostanie chodnik, przenosząc parkowanie z chodnika na jezdnię.

Najwięcej zmian zajdzie na ul. Rudnickiego, na której przebudowane zostaną dwa parkingi. Chodzi o place postojowe po wschodniej stronie – na wysokości przystanku autobusowego „Kochanowskiego 04” i Megasamu Żoliborskiego.

Katalizatorem zmian jest budowa trasy rowerowej w ciągu ulic K.S. Rudnickiego – W. Perzyńskiego – B. Podczaszyńskiego. Dzięki inwestycji rowerzyści zyskają wygodną, asfaltową drogę dla rowerów, przebiegającą na całym ciągu ulic po wschodniej stronie jezdni. W tym celu powstanie m. in. nowy odcinek wzdłuż ul. K.S. Rudnickiego i komplet przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. W. Broniewskiego.

skrzyżowanie dwóch ulic w Dzielnicy Bielany przeznaczonych do remontu, po prawej stronie stoją Delikatesy, wzdłuż ulicy zaparkowane są samochody
Zobacz galerię (6 zdjęć)
skrzyżowanie ulic w Dzielnicy Bielany przeznaczonych do remontu, po prawe stronie stoi blok mieszkalny, na pierwszym planie ścieżka rowerowa i kawałek trawnika
widok na ulicę na Bielanach przeznaczoną do remontu, po prawej stronie drzewa a po lewej parking samochodowy
widok na ulicę na Bielanach przeznaczoną do remontu, zbliżenie na nawierzchnię która jest w złym stanie
zbliżenie stanu nawierzchni ulicy na Bielanach, w tle samochody stojące na czerwonym świetle.