null

Wspólne czytanie dzieciom w Tajemniczym Ogrodzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Przedszkolu nr 182 ,,Tajemniczy Ogród” propagujemy wartości jakie płynną dla dziecka poprzez codzienne czytanie książek. W ten oto sposób dbamy o zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, prawidłowy rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny naszych podopiecznych. W naszym przedszkolu, we wszystkich grupach, rytuałem jest codzienne czytanie bajek, opowiadań, baśni itp. Pasją tą zarażają się także rodzice i dziadkowie, którzy systematycznie goszczą w ,,Tajemniczym Ogrodzie” z coraz to nowymi niespodziankami i niemniej interesującymi pozycjami książkowymi.

W związku z naszą pasją czytelniczą, z radością obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypadał na dzień 29 września. Tego dnia, do każdej grupy przychodzili rodzice oraz dziadkowie, którzy zabrali dzieci w świat bajek i baśni z ich ulubionymi bohaterami. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był inspiracją do zaproszenia na spotkanie, w nasze przedszkolne progi autora wielu książek dla dzieci, Pana Wojciecha Widłaka.

Przez cały miesiąc przedszkolaki zapoznawały i zaprzyjaźniały się z bohaterami książeczek: Panem Kuleczką, Wesołym Ryjkiem, Kaczką Katastrofą, Psem Pypciem, Samotnym Jędrusiem, Kasią i profesorem Kurzawką. Dzień spotkania z gościem był dla dzieci bardzo emocjonujący i pełen wrażeń. Przedszkolaki mogły na żywo przywitać się ze swoimi ulubionymi bohaterami, a także poznać historię powstawania ilustracji. Niezapomnianą atrakcją była możliwość wysłuchania, jak sam autor czyta wybrane fragmenty ich ulubionych opowiadań.

Na zakończenie, dzieci podziękowały za spotkanie, zasypując gościa głośnymi brawami, a delegacje grup wręczyły pamiątkowe, ręcznie wykonane przez dzieci niespodzianki dla Pana Wojciecha Widłaka. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek autora wraz z dedykacją, która przez długie lata będzie przypominała o tym spotkaniu.

Katarzyna Panas
Anna Sosnowska

Zobacz galerię (4 zdjęć)