null

Wspaniałe zwycięstwo młodych pływaków z Bielan w Ostrowcu Świętokrzyskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 29-30 czerwca reprezentacja młodych pływaków UKS „G-8 Bielany” startowała w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Polski 13-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodnicy pod opieką trenerów Pawła Wołkowa oraz Dariusza Czerwonki wywalczyli I miejsce, co ostatecznie dało III miejsce w Polsce (zawody były rozgrywane równocześnie w dwóch regionach).

Reprezentacja „G-8 Bielany” składała się z uczniów klasy 6 – tej: Karola Młynarczyka, Weroniki Gotowskiej, Zuzanny Brzózki, Jakuba Mańki, Macieja Rębacza, Jakuba Wardaka, Arnolda Kordziaka, Macieja Jaworskiego, Katarzyny Czarneckiej, Justyny Mołczan, Dawida Wnuczaka, Agnieszki Wysokińskiej, Eweliny Aleksiewicz, Adama Pawłowskiego, Natalii Skibczak, Martyny Soliwody, Karoliny Kubiak.

Najlepsze wyniki osiągnął Karol Młynarczyk, który na dystansach 100 i 200m stylem grzbietowym zajął I miejsce, osiągając czasy zbliżone do rekordu Polski. Na 200m zmiennym Karol zajął 2 miejsce. Ostatecznie uzyskał on tytuł najlepszego zawodnika zawodów. Wysokie lokaty zajęły także Weronika Gotowska oraz Zuzanna Brzózka, plasujące się odpowiednio na 4 i 5 miejscu. Na pochwałę zasługują pozostali zawodnicy- osiągali rekordy życiowe i zajmowali bardzo dobre, wysoko punktowane miejsca.