null

Wrzesień w Przedszkolu Nr 421

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wrzesień to bardzo pracowity miesiąc dla pracowników przedszkola. To czas wyzwań dla nauczycieli, rodziców i przedszkolnych pracowników. Każdy zabiegany, próbujący sprostać wciąż nowym potrzebom, bohatersko walczy o opanowanie chaosu, a wszystko po to, aby nasi mali podopieczni każdego dnia wychodząc z przedszkola, miło wspominali przeżyte w nim chwile. Dlatego nasze przedszkole już od pierwszych dni rozpoczętej pracy zadbało o ciekawe i wesołe wydarzenia dla naszych wychowanków.

We wrześniu przedszkolaki z grupy “Sowy” rozpoczęły zajęcia judo na Akademii Wychowania Fizycznego. Pod okiem instruktora dzieci będą rozwijać szybkość, zwinność, wytrzymałość oraz siłę. Poznają nowe ćwiczenia i zabawy ruchowe. Poprzez zasady obowiązujące na zajęciach judo dzieci uczą się dyscypliny i szacunku do swoich rówieśników.

12 września nasze najstarsze przedszkolaki z grupy “Sowy” wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaków w ośrodku „Hutnik” w Warszawie. Przygotowani przez Panią Ewę, spacerkiem dotarli na miejsce olimpiady. Sowy chętnie brały udział w zawodach sportowych. Podczas olimpiady musiały zmierzyć się ze slalomem, skokiem na piłce, strzałem piłką nożną do bramki, rzutem krążkiem do celu, odbicie piłeczki tenisowej rakietką oraz rzutem piłką do kosza. Podczas olimpiady organizatorzy zapewnili również ciekawe atrakcje dla przybyłych. Dzieci puszczały bańki, oglądały wystawy i korzystały z różnych przygotowanych gier i układanek. Przedszkolaki miały również okazje zobaczyć samochód policyjny oraz poczuć się jak policjant, siedząc za kierownicą wozu. Olimpiada przyniosła naszym najstarszym przedszkolakom wiele wrażeń, radości oraz zachęciła do uprawiania sportu!

Początek września do znakomity pomysł na spacery oraz przypomnienie przedszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz przejściu dla pieszych. Przedszkolaki z grupy “Misie” wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowanie, podczas którego obserwowały ruch drogowy – samochodów i pieszych. Poznały znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych znajdujących się w okolicach przedszkola. Podczas spaceru nauczyliśmy się zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

We wrześniu rozpoczęliśmy również zajęcia z naszym kolegą Labolkiem czyli zajęcia „Labo Odkrywcy”. Pierwsze warsztaty pt. „Fruwający magnes” zapoznały dzieci z pojęciami: magnes, linie, pola magnetyczne. Przedszkolaki miały okazje wziąć udział w doświadczeniach z magnesem.

Nadszedł najważniejszy dzień dla wszystkich przedszkolaków. 20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Grono pedagogiczne złożyło wszystkim maluszkom życzenia – samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu!

Wrzesień to także czas na przywitanie nadchodzącej kolejnej pory roku. Czas pożegnać się z krótkimi spodenkami, koszulką i sandałkami, a przywitać nowe kalosze, kurtkę i czapkę. A wszystko po to, aby cieszyć się nadchodzącą złotą i piękną jesienią. 22 września 2023 roku nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Jesieni. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolory jesieni – żółty, brązowy, czerwony i pomarańczowy. W naszym ogrodzie wspólnie bawiliśmy się przy muzyce o tematyce jesiennej, uczyliśmy się wesołych jesiennych piosenek, a także poszukiwaliśmy informacji o tematyce jesiennej. Następnie przedszkolaki przystąpiły do jesiennych zawodów. Po południu przedszkolaki wykonywały prace plastyczne – Panią Jesień według własnego pomysłu. Bogaci w wiadomości o darach jesieni, poszliśmy się sprawdzić w praktyce. Szukaliśmy jej w naszym ogrodzie. Zabawie nie było końca.

Zajęcia z Panią Krysią od lat cieszą nasze przedszkolaki. Zabawy ruchowe przy dźwiękach znanych i ulubionych piosenek oraz melodii wpływa pozytywnie na rozwój naszych przedszkolaków. Dzieci uczą się rozpoznawać rytm i melodię, reagować na zmianę tempa, dynamiki czy wysokości dźwięków. Uczą się śpiewania różnych piosenek, a także gry na prostych instrumentach. Mamy ogromne szczęście, że Pani Krysia nas odwiedza i prowadzi wspaniałe zajęcia!

29 września przedszkolaki z grupy “Misie” udały się wraz z Paniami do cukierni “Cukiernia Artystyczne Torty”. Celem wycieczki było: poznanie pracy cukiernika, produktów potrzebnych do wyrobu ciast, tortów i innych słodkości. Miła Pani Cukiernik chętnie opowiedziała nam o swoim zawodzie. Wycieczkę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem upieczonych na miejscu łakoci.

We wrześniu grupa “Misie” rozpoczęła zajęcia sportowe. Mnóstwo aktywnych zabaw, zdrowej rywalizacji dobrze wpływa na rozwój naszych przedszkolaków.

27 i 29 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu grupa Sowy i Tygryski wyszła do obiektu Akademia Wychowania Fizycznego. Hasło wydarzenia to: Bądź aktywny. Tak też się stało. Gry i zabawy pod okiem wykwalifikowanych animatorów, trenerów i instruktorów przypadły do gustu naszym przedszkolakom. Medale, dyplomy oraz wspólne zdjęcie z uśmiechniętymi twarzami świadczą o fantastycznej zabawie.

28 września grupa “Sowy” odwiedziła Jadłostację – sklep ze zdrową żywnością. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę ekspedientki, poznać artykuły znajdujące się w sklepie, ale również dokonać racjonalnego zakupu zdrowiej żywności. Zdrowe odżywianie może być również pyszne!

 

  Aleksandra Browarek-Świątek

P421. Dzieci ćwiczące przed konkurencją podczas Europejskiego Tygodnia Sportu.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
P421. Dzieci podczas zajęć rytmiki siedzą w półkolu, w ręku trzymają patyczki. Prowadząca klęczy przed dziećmi, które będą odgrywały tzw. orkiestrę patyczkową.
P421. Dzieci w sklepie Jadłostacja - Pani opowiada i pokazuje dzieciom produkty jakie można tam zakupić.
P421. Dzieci z przedszkola bawią się na dworze i machają kawałkami bibuły podczas „Dnia Jesieni”
P421. Przedszkolaki podczas zajęć na stadionie Hutnika; dzieci stoją w rzędzie, po kolei odbijają piłeczkę tenisową powieszoną na pionowym drążku.
P421. Przedszkolaki w Cukierni Artystyczne Torty oglądają ulepionego cukrowego misia.