null

Wrzesień w „Kasztanowym Ludku”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Kasztanowym Ludku zaczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci wróciły zdrowe i zadowolone z wieloma wakacyjnymi wspomnieniami.

Wraz z nadejściem września, Kasztanowe Ludki  z najstarszych grup rozpoczęły przygodę z Dziecięcą Akademią Sportu, której organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Grupa srebrna wybrała się w tym celu do obiektów sportowych AWF, a pozostałe grupy uczestniczyły w spotkaniach na terenie naszego przedszkola. Podczas pierwszych zajęć w przedszkolu dzieci miały okazję poznać dyscyplinę sportu jaką jest kickboxing, a starszaki, które ćwiczyły w sali AWF, pod czujnym okiem trenera poznawały tajniki piłki ręcznej. Przedszkolakom bardzo spodobały się zajęcia i już niecierpliwością wyczekują następnych.

15 września w naszym Przedszkolu nr 340 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli niezwykłe święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim tego dnia jest oczywiście kropka i dlatego przedszkolaki w tym dniu,  miały na sobie ubrania w kropki. Wszystkie podejmowane działania i zabawy miały za zadanie pomóc dzieciom odkryć swoje talenty, zaprezentować je na forum grupowym, a także zarazić swoją kreatywnością wszystkich odwiedzających nasze przedszkole. Dzieci, przekonały się również, że prawdziwym artystom można się stać dzięki jednej małej kropce.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to długo wyczekiwane święto przez wszystkie Kasztanowe Ludki. W tym roku, postanowiliśmy, by to święto trwało aż przez pięć dni, a to za sprawą projektu „Przedszkolak w krainie wielkich emocji”. I tak każdego kolejnego dnia tygodnia dzieci odkrywały jedną emocję, uczyły się ją rozpoznawać, nazywać i szanować. Dowiedziały się również, że wszystkie emocje są potrzebne, ważne by były wyrażane w odpowiedni sposób. Wszystkim działaniom towarzyszyło mnóstwo zabawy. Nie byłoby też święta przedszkolaka bez balu przedszkolaka. A my mieliśmy aż dwa. Jeden żółty, a drugi kolorowy - obydwa pełne szczęścia i radości.

 21 września starszaki z grupy turkusowej wybrały się na wycieczkę na Farmę Dyń
w Powsinie. Na miejscu na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji takich jak: zwiedzanie dyniowych kompozycji, wizyta w mini zoo, podczas której dzieci mogły nakarmić i pogłaskać podopiecznych farmy takich jak kury, króliki, kaczki, koziołki. Nie zabrakło wysłuchania krótkiej opowieści o życiu zwierząt oraz zabaw w słomianej zagrodzie, słomianym labiryncie. Pod koniec wycieczki wszystkie dzieci otrzymały dynię, którą zabrały ze sobą do domu. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł coś dla siebie interesującego. Grupa turkusowa z niecierpliwością czeka na kolejną wycieczkę.

30 września jest dniem niezwykle wyjątkowym dla wszystkich mężczyzn, a zwłaszcza tych najmłodszych - obchodzimy wtedy dzień chłopaka. Wszyscy chłopcy z Kasztanowego Ludka tego dnia byli specjalnie traktowani przez swoje koleżanki. W każdej z grup dziewczynki wykonały dla swoich kolegów piękne laurki czy też krawaty, które zostały przez chłopców zabrane do domu.

Z początkiem września wszystkie Kasztanowe Ludki przywitały swoich kolegów
i koleżanki po wakacjach. Z okazji powrotu do przedszkola odbyła się zabawa taneczna pt: „Witaj przedszkole”. Instruktorka prowadząca zabawę, wspólnie z dziećmi śpiewała piosenki z dziecięcego repertuaru. Nie zabrakło wspólnego pociągu, który jeszcze raz wyruszył do miejsc z wakacji oraz zabaw tanecznych w parach. Tego Dnia wszystkie przedszkolaki wspólnie na świeżym powietrzu świętowały powrót do przedszkola.

 

Opracowała: Magdalena Swornik

Chłopiec z dziewczynką trzymają wspólnie koło w kolorze niebieskim
Zobacz galerię (18 zdjęć)
Dziecko układające koła od największego do najmniejszego.
Dzieci stojące przy plakacie wykonanym z okazji Dnia Kropki.
Dzieci wraz z panią rysują kolorowe kropki na schodach i chodniku przed przedszkolem.
Grupa uśmiechniętych dzieci z pomalowanymi kropkami na twarzy.
Radosne dzieci ubrane w żółte kolory tańczą wymachując kolorowymi chustami.
Grupka dzieci ogląda na tablicy interaktywnej fragment filmu W głowie się nie mieści.
Dzieci oglądające piankowe koła, które przedstawiają różne emocje.
Dzieci zbierające dynie.
Dzieci podczas zabawy na Farmie Dyń.
Chłopiec karmi kozę na Farmie Dyń.
Dzieci biorące udział w zajęciach sportowych w ramach Dziecięcej Akademii Sportu.
Dzieci siedzą przed materiałową drabinką i czekają na sygnał trenera by rozpocząć wykonanie zadania.
Chłopcy pozują w krawatach, otrzymanych od dziewczyn z okazji Dnia Chłopca.
Dziewczynka i chłopiec tańczą w parze.
Dzieci podczas tanecznej zabawy.
 Dzieci tańczące na boisku przedszkolnym.
Duża grupa dzieci tańczy w ogrodzie przedszkolnym. Instruktorka prezentuje kroki taneczne.