null

Wrzesień w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wrzesień to dla dzieci z Przedszkola nr 340 bardzo ważny czas, w szczególności dla maluchów, ponieważ to początek ichprzygody z przedszkolem. Dzieci znają się już coraz lepiej i starają się zwracać do siebie po imieniu. Uwielbiają zabawy w kącikach zainteresowań oraz pląsy przy muzyce. Powoli uczą się samodzielności w szatni oraz przy stole. Z różnych źródeł zdobywają wiadomości o otaczającym je świecie.  Z niecierpliwością czekają na jeden z ważniejszych dni w życiu przedszkolaka – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA, do której rozpoczęły się już przygotowania.

W miesiącu wrześniu, w Przedszkolu nr 340 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku, kasztanowe ludki  postanowiły uczcić swoje święto urządzając wielki bal, podczas którego odbył się konkurs na prawdziwego przedszkolaka. Nie zabrakło tańców oraz zabaw z chustą animacyjną i balonami. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały nową-optymistyczną wersję piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”.

Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze kasztanowe ludki,  zaopatrzone w rękawice i worki na śmieci wzięły udział w Akcji "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!" Głównym celem podjętych działań było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, a także kształtowanie dobrych nawyków ekologicznych.

We wrześniu, odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w ramach Dziecięcej Akademii Sportu. Starszaki z Przedszkola nr 340 poznały dyscyplinę sportu, jaką jest Judo. W trakcie spotkania, dzieci brały udział w wielu zabawach ruchowych rozwijających umiejętności sportowe i zespołowe oraz uczyły się, jak bezpiecznie upadać. Po raz kolejny przedszkolaki przekonały się, że „w zdrowym ciele zdrowy duch!”.

Razem z początkiem roku szkolnego, dzieci z Przedszkola nr 340 rozpoczęły cykl warsztatów artystycznych.  Podczas zajęć przedszkolaki zostały wprowadzone w niezwykły świat ceramiki. Usłyszały o właściwościach gliny, dowiedziały się, jakie są etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego oraz miały okazję przekonać  się, jak z gliny wyczarować motyla.

Zobacz galerię (20 zdjęć)