null

Wrzesień w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, w Przedszkolu nr 340 wznowiliśmy spotkania przedszkolaków z rodzicami w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom". Okazuje się, że nie tylko na rodziców możemy liczyć. Czytają nam również babcie. Mamy nadzieję, że w tym roku odwiedzi nas wielu zacnych gości.

20 września, świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia, poznawaliśmy i utrwalaliśmy wiadomości dotyczące Warszawy;  jej charakterystycznych miejsc, zabytków. Przedszkolaki oglądały zdjęcia i albumy ukazujące piękno naszej stolicy. Ponadto, słuchały  legend warszawskich oraz zapomnianych piosenek. Wszystkie grupy stworzyły makietę Pałacu Kultury i Nauki. Prawdziwą niespodzianką okazał się pokaz taneczny, który przygotowały starszaki. Zaprezentowały nam taniec polkę.

21 września, reprezentacja Przedszkola nr 340 z Panią Dyrektor na czele, wzięła udział w grze miejskiej pt.; „Tajemnice Starych Bielan”, która odbyła się w związku z obchodami 100-lecia przyłączenia Bielan do Warszawy oraz Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Zbiórka wszystkich reprezentacji z bielańskich przedszkoli odbyła się na Placu Konfederacji, gdzie wręczone zostały mapy  na których zaznaczone były punkty spotkania z przewodnikami, którzy przekazywali dzieciom informacje o historii Bielan i Warszawy. Każdy uczestnik miał elementy  i akcenty stroju warszawskiego  w żółtym i czerwonym kolorze. Po ukończeniu zaplanowanej trasy, wszyscy spotkali się na boisku Szkoły Podstawowej nr 133 i wspólnie zatańczyli Polkę Warszawską.

 30 września, przedszkolaki z grupy „Niebieskiej” wybrały się do kina Cinema City na film pt.; "Sekretne życie zwierzaków domowych". Śmiechu było co niemiara i oczywiście każdy przedszkolak już wie, że gdy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one nie tylko tęsknią za nim, ale prowadzą swoje własne życie, które jest pełne przygód, intryg  i zabawy.

Zobacz galerię (9 zdjęć)