null

Wrota czasu, magia zdarzeń – twórczość Bogdana Dziworskiego na Placu Konfederacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tegoroczne Święto Starych Bielan postanowiliśmy celebrować cały miesiąc, dlatego we wszystkie weekendy lipca na Placu Konfederacji odbywają się różnego rodzaju aktywności kulturalne, które przyciągają miłośników tej wyjątkowej bielańskiej przestrzeni.

W niedzielę 1 lipca został odbył się pokaz krótkometrażowych filmów dokumentalnych Bogdana Dziworskiego. Podczas spotkania zostały wyświetlone m.in. obrazy: „Dwubój klasyczny” czy „Hokej”. Wszystkie produkcje charakteryzuje ogromny walor uniwersalności. Nie wszyscy bowiem lubią oglądać zmagania sportowe, jednak na pewno nie ma to znaczenia w przypadku tego co prezentuje autor. Uniwersalność jego filmów polega na tym, że opowiada o ludziach, o ich zmaganiach ze sobą, walką, pokazują także cenę porażek i sukcesów.

Wprowadzenie do spotkania, jak również komentarz do wyświetlonych filmów przeprowadził, operator, reżyser filmów dokumentalnych, członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej Wojciech Staroń. Dokonał również wyboru prezentowanych obrazów.

 

Mino niesprzyjających warunków atmosferyczny na pokaz przyszła duża grupa zainteresowanych. Do wspólnego oglądania zaprosił varsavianista Jarosław Zieliński i malarka Małgorzata Bruss, oboje są mieszkańcami Bielan i pomysłodawcami całego cyklu. Podczas wydarzenia nie zabrakło również zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany Magdaleny Lerczak. O kolejnych spotkaniach będziemy informowali na bieżąco na naszych stronach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

Zobacz galerię (9 zdjęć)