null

Wrota czasu, magia zdarzeń – koncertowo z grupą Retrospektakl na Placu Konfederacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miniona niedzielna na Placu Konfederacji upłynęła bardzo muzycznie. W ramach obchodów Święta Starych Bielan odbyło się drugie spotkanie integrujące bielańską społeczność. Ciepłe popołudnie sprzyjało do spędzenia tego czasu na wolnym powietrzu. Zgromadzona, liczna publiczność miała okazję wsłuchać się słowa piosenek duetu RETROSPEKTAKL, który jak sam o sobie pisze: „(…) jest trochę z wczoraj, a trochę z jutra. W swoich piosenkach zaglądają ludziom w okna, podróżują do świata ulotnych kadrów, magicznych miejsc i prostych historii.

Inspiracją do ich muzyki jest m.in. folklor polski, bałkański oraz muzyka klezmerska. Nie stronią jednak od jazzu, popu i muzyki poetyckiej. Słowem jak w kotle, wszystko połączone w jedną całość daje możliwość wyjątkowej uczty dla ducha.

Artyści – Maria Holka i Aleksander Boszun wprowadzili wszystkich w bardzo pozytywne wibracje, przeplatając swoje wystąpienia krótkimi historiami ze swojego muzycznego życia.
Wielokrotnie nagradzani na przeglądach piosenek, nie zawiedli przybyłej publiczności, dla której duet bisował. Już wkrótce ukaże się pierwsza płyta zespołu pt. „Wino”.

Chcąc przypomnieć ten wieczór, zapraszamy do obejrzenia fotorleacji.

Zobacz galerię (13 zdjęć)