null

Remont wodociągu na Wólczyńskiej i budowa kanalizacji na Estrady

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie: Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Warszawscy wodociągowcy rozpoczęli remont sieci na ulicy Wólczyńskiej, która została miejscowo zwężona do jednego pasa na odcinku między ulicami Nocznickiego a Sokratesa. W poniedziałek, 5 czerwca, zaczną budowę kanalizacji na ul. Estrady w rejonie ul. Linotypowej. Na Estrady będzie obowiązywał ruch wahadłowy, a ul. Groteski zostanie zamknięta.

Ul. Wólczyńska

Całość prac obejmuje sieć wodociągową na odcinku między ulicami Nocznickiego a Aspekt. Rozpoczął się już pierwszy etap naprawy - między ulicami Nocznickiego a Sokratesa. Na tym fragmencie odcinkowo zamykany jest chodnik po południowej stronie Wólczyńskiej. Piesi są kierowani na drugą stronę ulicy.

Prace toczą się także w zatoce autobusowej przy przystanku „Bogusławskiego 02” i kilka metrów za nią. W tym miejscu Wólczyńska w stronę Nocznickiego została zwężona do jednego pasa - dotychczasowego lewoskrętu na osiedle. Dopuszczona z niego jest również jazda prosto.

Bezpośrednio na skrzyżowaniu wygrodzony został pas dla skręcających od strony al. Reymonta w prawo z Wólczyńskiej w Sokratesa. Kierowcy mogą pojechać w kierunku Kasprowicza po minięciu powierzchni wyłączonej z ruchu (wymalowanej wysepki).

Pierwszy etap remontu potrwa do 23 czerwca. Wykonawca zapowiedział, że utrudnienia na skrzyżowaniu nie będą trwały przez cały ten okres. Następnie wodociągowcy przeniosą się na kolejny odcinek ul. Wólczyńskiej.

W wakacje remont przejazdów przy ul. Sokratesa i Aspekt zapowiedzieli także warszawscy tramwajarze. Prace te zostały skoordynowane z robotami wodociągowców, aby zminimalizować utrudnienia.

Ul. Estrady

Wodociągowcy będą pracować na odcinku ul. Estrady pomiędzy Akcent a Wólczyńską. W poniedziałek, 5 czerwca, zajmą pas jezdni w stronę ul. Wólczyńskiej. Prace będą podzielone na etapy, ale w każdym z nich na Estrady będzie obowiązywać ruch wahadłowy. Tak pozostanie aż do zakończenia robót w piątek, 30 czerwca.

W pierwszym etapie sygnalizacja świetlna sterująca ruchem wahadłowym na u. Estrady zostanie zamontowana za skrzyżowaniem z ul. Akcent (w kierunku Wólczyńskiej) oraz na wysokości posesji Estrady 43 (w kierunku Akcent). Ul. Groteski straci swoje połączenie z Estrady i stanie się ślepa. Do Estrady będzie można cały czas dojechać ulicą Akcent. W tej fazie prac wyjazd z ul. Linotypowej będzie możliwy wyłącznie w lewo w kierunku Akcent.

W etapie drugim - przez tydzień od poniedziałku, 12 czerwca - wjazd w ul. Groteski pozostanie zamknięty, ale z ul. Linotypowej kierowcy będą już mogli pojechać w dowolnym kierunku.

Od poniedziałku, 19 czerwca, otwarta zostanie także ul. Groteski.

Prace spowodują utrudnienia także dla pieszych. Przejście wzdłuż prowadzonych prac będzie możliwe raz jedną i raz drugą stroną ulicy.

Wodociągowcy zdemontują istniejące progi zwalniające - ułatwi to omijanie utrudnień autobusom miejskim - ale po zakończeniu prac zostaną one zamontowane ponownie.

W związku z pracami zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku „Estrady 02”. Warszawski Transport Publiczny uruchomi zastępczy - „Estrady 52” - zlokalizowany ok. 180 m przed obecnym.

Więcej szczegółów na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.