null

Wodny "Piknik przy Stawach Brustmana"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pogoda deszczowa „dała popalić” wszystkim imprezom plenerowym, które odbywały się tego dnia w Warszawie. Oberwało się również naszemu dorocznemu Bielańskiemu Piknikowi przy Stawach Brustmana. Ale nie odpuściliśmy.

Jak tylko pokazały się pierwsze promienie słoneczne wyszliśmy spod namiotów, żeby pokazać naszą ofertę programową. Stanęły na powrót sztalugi, a dzieci zostały zaproszone do działań plastycznych przy formach inspirowanych sztuką origami, „magicznych drzewkach” i wyklejankach.

Animatorzy malujący buzie w tym roku musieli zmierzyć się z nowymi zadaniami w rodzaju „smoków”, „batmanów”, motyli, wróżek …. Tu wsparły nas niestrudzone Panie ze Straży Miejskiej (Referat Profilaktyki). Na tym stanowisku należało się też wykazać wiedzą o bezpiecznych zachowaniach na ulicy i wypełnić krzyżówki.

Rada Osiedla Wawrzyszew, jak co roku, stanęła na wysokości zadania fundując nagrody dla aktywnych artystycznie dzieci. Swoją pulę zabawek podarowali także wystawcy kiermaszowi, a firma „Blikle” przekazała pokaźną ilość pączków. Jeden z partnerów - firma JMDI, przygotował dla dzieci ciekawe zajęcia animacyjne z pogranicza pedagogiki, zabawy i cyrku.

Niestety, program na scenie musiał ulec skróceniu. Od godziny 15.00 lało na całego. Mimo deszczu zatańczyły dzieci z Dziecięcego Zespołu „Teatr Tańca”, młodzieżowej grupy Stage Fusion oraz gość specjalny – Natalia Pełka, najmłodsza uczestniczka programu You Can Dance . Zagrali i zaśpiewali uprawiający rock & blues’a chłopaki z zespołu „SM” oraz wystąpił Marcin Wlizło – wokalista z projektu „Free Your Voice” realizowanego w BOK. Mieliśmy okazję posłuchać wokalistek Anny Kujawskiej oraz Izabelli Carmen Rajfert, laureatek konkursu „Odkrywamy Talenty na Bielanach” organizowanego przez Młodzieżową Radę Bielan.

Podczas Pikniku znalazł się również czas na akcję „Zielony Wawrzyszew”, podczas której posadzono kolejne drzewa na tym terenie. Żartowano, że drzewa zwykle podlewa się po posadzeniu, a nie przed – to kolejny przytyk do aury tego dnia. Na imprezie nie zabrakło władz Dzielnicy. Gościliśmy wiceburmistrzów – Panów: Marka Lipińskiego i Piotra Rudzkiego. Przywitaliśmy serdecznie komendant rejonową policji Warszawa V Panią podinsp. Małgorzatę Łyszko-Domagalską.

A potem scena należała już do gwiazdy naszej imprezy - zespołu Volver!! Dzięki włączeniu się w koncert burmistrza naszej Dzielnicy Pana Rafała Miastowskiego, zespół obficie bisował.

Impreza została zorganizowana dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, Bielańskiego Ośrodka Kultury, Administracji Osiedla Wawrzyszew Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Rady Osiedla Wawrzyszew.