null

Wizyta wiceminister zdrowia Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na Bielanach gościliśmy Irynę Mykychak, wiceminister zdrowia Ukrainy, dr Romana Pukaliaka – dyrektora Lwowskiego Obwodowego Centrum Diagnostyki Klinicznej oraz prof. Andrija Kuzyka – kierownika Katedry Chirurgii Dziecięcej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu. Delegacji towarzyszył również prof. Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nasi goście chcieli dowiedzieć się jakie podjęliśmy dotychczas działania na rzecz uchodźców. Wspólnie z Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany odwiedzili Szkołę Podstawową nr 247 w Warszawie, gdzie są dwie klasy przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy.

W CRS Bielany dyrektor Anna Szymczak-Gałkowska opowiedziała w jaki sposób i na jakich zasadach działał punkt noclegowy na hali sportowej, który od 27 kwietnia przeszedł w tryb zawieszenia. Na Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyło się również spotkanie z władzami oraz byłymi rektorami uczelni. Uczelnia od kilku lat współpracuje z ukraińskimi przedstawicielami oświaty i nauki przy programie kształcenia w zakresie rehabilitacji.

Warto dodać, że miasto w swoich szpitalach i przychodniach zatrudniło ponad 100 medyków z Ukrainy. W samym Szpitalu Bielańskim pracuje ich ponad 50. To ogromne wsparcie w opiece medycznej nad mieszkańcami miasta i pomoc w kontaktach z pacjentami ukraińskimi.

Burmistrz Grzegorz Pietruczuk rozmawia z wiceminister zdrowia Ukrainy oraz trzema innymi osobami
Zobacz galerię (9 zdjęć)
Wiceminister zdrowia Ukrainy wita się z wolontariuszami
Burmistrz Grzegorz Pietruczuk oraz wiceminister zdrowia Ukrainy rozmawiają z innymi osobami na hali gdzie rozmieszczeni są uchodźcy
Wiceminister zdrowia Ukrainy zwiedza szatnię w Centrum Rekreacyjno Sportowym
Wiceminister zdrowia Ukrainy rozmawia z dziećmi siedzącymi na podłodze
Wiceminister zdrowia Ukrainy robi sobie wspólną fotografię z dużą grupą dzieci
dzieci siedzące na podłodze oglądają kolorowe książeczki
Wiceminister zdrowia wita się z grupą ludzi
Wiceminister zdrowia rozmawia z dużą grupą osób siedzących przy stole