null

Wiosna zawitała do przedszkola nr 421

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pierwszy dzień wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie sale przedszkolne nabrały wiosennych barw, a w kącikach przyrodniczych zakwitły pierwsze zwiastuny wiosny. Dzieci z wielką radością przywitały Panią Wiosnę. Chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych oraz tworzyły wiosenne prace plastyczne. Najwięcej radości sprawiło im poszukiwanie wiosny w plenerze!

Topienie Marzanny

marca w parku przy Młodzieżowym Domu Kultury „Bielany” odbyło się „Topienie Marzanny”. Wydarzenie nawiązywało do polskiej tradycji ludowej – pożegnania się z Zimą i powitania upragnionej Wiosny. Na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji: wiosenny taniec, zabawy z chustą animacyjną, zabawy muzyczno-ruchowe oraz wspólne odśpiewanie piosenek tematycznych. Najważniejszym punktem programu tego wydarzenia był wspólny marsz z Marzannami. Dzieci z uśmiechem na twarzy i z piosenką na ustach żegnały zimę i zapraszały długo wyczekiwaną wiosnę.

Wiosenne przedstawienie

Dzieci z grupy V pod okiem swoich Pań wspólnie przygotowały przedstawienie pod tytułem „Powitanie wiosny”. Na przedstawienie zaprosiły swoich młodszych kolegów oraz koleżanki. Dzieci wcieliły się w różnorodne postaci: motylki, niedźwiadki, bociany. Na scenie nie zabrakło również samej Pani Wiosny! Podczas występu Smerfy zaprezentowały dwa układy taneczne: taniec motyli do utworu klasycznego oraz pełen energii i ekspresji taniec grupowy, będący zwieńczeniem całego występu. Miały również okazję do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności poprzez instrumentalizację utworu „Walc Kwiatów” Czajkowskiego z wykorzystaniem instrumentarium Orff’a. Był to piękny moment obcowania z muzyką klasyczną, uwrażliwiania dzieci na jej piękno. Spektakl bardzo podobał się  przedszkolakom, a kolorowe stroje oraz dekoracje przywodziły na myśl prawdziwą, kwitnącą wiosnę.

Zobacz galerię (6 zdjęć)