null

Wieści z Baśniowej Krainy. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 309. "Zimowe zabawy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wszyscy z utęsknieniem wypatrywaliśmy płatków śniegu. Rozmowy z dziećmi na jego temat nie miały końca. Omawialiśmy sporty zimowe, zabawy na śniegu, ale jak właściwie o tym wszystkim mieliśmy rozmawiać, kiedy za oknem szaro, buro i ponuro. Próbowaliśmy „czarować”, wykonywaliśmy zimowe prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki i tak dalej i tak dalej.

W końcu nadszedł ten dzień, kiedy to przyroda stanęła na wysokości zadania i spadł długo oczekiwany śnieg. Nasze przedszkolaki od rana dopytywały „Kiedy wyjdziemy do ogrodu?”, a kiedy to już się stało, ogromna radość opanowała nas wszystkich.

To było istne „szaleństwo”, bitwa na śnieżki, aniołki na śniegu, bałwanki, wydeptywanie wzorków i słuchanie dźwięków jakie powstawały przy chodzeniu po białym puchu. Radość na twarzach dzieci była nie do opisania, my również uczestniczyłyśmy we wszystkich działaniach naszych przedszkolaków, może z wyjątkiem tworzenia aniołków na śniegu.

Ten wspólny czas w ogrodzie był przepełniony śmiechem, okrzykami radości i różnorodnością zabaw. Przedszkolaki z „Baśniowej Krainy” dawno tak się nie zmęczyły, a przygotowany przez Panie kucharki obiad dawno tak szybko nie zniknął z talerzy. Mamy nadzieję, że zimowa aura pozostanie z nami przez dłuższy czas, żebyśmy mogli się nią wszyscy nacieszyć.

Autor: Marlena Runowiecka

1__1_.jpg
Zobacz galerię (7 zdjęć)
2__1_.jpg
3__1_.jpg
4__1_.jpg
5_27.jpg
6_24.jpg
7_21.jpg