null

Wieści z Baśniowej Krainy Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 309 "Coś nowego, coś zdrowego... przyjemnego dla każdego"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach realizacji wewnątrz-przedszkolnego programu prozdrowotnego w każdym miesiącu dzieje się u nas coś nowego i zaskakującego, co przybliża naszym przedszkolakom tematykę zdrowego żywienia. Nasze dzieci mają okazję aktywnie uczestniczyć w przygotowywaniu różnych posiłków. W wybranych dniach serwujemy przedszkolakom śniadania w postaci stołu szwedzkiego, dzięki czemu chętniej sięgają po produkty, których na gotowych kanapkach nie chcą jeść. Sposoby ułożenia składników  oraz połączenia niektórych smaków zaskakują nas dorosłych za każdym razem.

W dniu 22 stycznia 2020 roku  po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień Mleka”. Od rana trwały wspólne przygotowania do nietypowych i zaskakujących zajęć i zabaw. Produkty mleczne towarzyszyły nam na każdym kroku. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w realizacji każdego punktu dnia. Wspólnie z dziećmi odpowiedzieliśmy na pytanie „Skąd się bierze mleko w sklepie?”, poznaliśmy witaminowy skład mleka, czytaliśmy wiersze i rozwiązywaliśmy zagadki.
W każdej grupie dzieci przygotowały mleczne deserki. Podczas drugiego śniadania odbyła się wielka degustacja. Przedstawiciele z każdej grupy częstowali wszystkich przedszkolaków deserem przygotowanym samodzielnie z kolegami i koleżankami, pod czujnym okiem pań nauczycielek;
Nasze menu w „Dniu Mleka”:

  • Grupa I „Krasnoludki” serwuje KOKTAJL TRUSKAWKOWY,
  • Grupie II „Misie” częstuje MAŚLANKĄ TRUSKAWKOWĄ.
  • Grupie III „Biedronki” i IV „Pszczółki” podają STRACIATELLĘ.
  • Grupa V „Tygryski” wywołują uśmiechy TRUSKAWKOWYM SERNICZKIEM NA ZIMNO.
  • Grupa VI „Motylki” rozpieszczają wszystkich AGRESTOWYM SERNICZKIEM NA ZIMNO.

Cały dzień upłynął nam w wesołej, pysznej, przede wszystkim twórczej atmosferze. „Dzień Mleka” to sposób na to, by polubić mleko w dowolnej formie ;)

Autor
Marlena Runowiecka

Zobacz galerię (5 zdjęć)